08.10.2018/22:01

Patrick Grismer dyrektorem finansowym i wiceprezesem koncernu Starbucks

Spółka Starbucks Corporation ogłosiła dzisiaj nominację Patricka Grismera na wiceprezesa wykonawczego i dyrektora finansowego (CFO) firmy. Grismer, który podlegać będzie bezpośrednio Kevinowi Johnsonowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu spółki, zastąpi na tym stanowisku Scotta Mawa, który odchodzi 30 listopada. Maw pozostanie w firmie jako starszy konsultant do marca 2019 r., aby zapewnić płynne przejście na nowy tryb zarządzania, podczas gdy Grismer dołączy do spółki 12 listopada i zacznie pracę jako CFO od 30 listopada.

Patrick Grismer, jako dyrektor finansowy, wniesie do Starbucks ogromne doświadczenie przywódcze w zakresie działalności globalnych spółek wzrostowych nastawionych na klienta. Obejmuje ono łącznie 25 lat w takich spółkach jak Hyatt Hotels Corporation, Yum! Brands (spółka macierzysta KFC, Pizza Hut i Taco Bell) oraz The Walt Disney Company.

Grismer dołącza do Starbucks, ustępując ze stanowiska CFO w Hyatt, które zajmował od marca 2016 r. Na swoim poprzednim stanowisku Patrick Grismer odpowiadał za wszystkie aspekty funkcjonowania finansowego spółki w wymiarze globalnym, a także za strategię korporacyjną, zarządzanie aktywami, działalność budowlaną, zaopatrzenie i usługi wspólne.

Przed pracą w Hyatt Patrick Grismer spędził 14 lat, zajmując szereg stanowisk przywódczych w Yum! Brands, w tym pełniąc funkcję dyrektora finansowego. Zanim dołączył do Yum! Brands, Grismer przez dekadę pracował na wielu stanowiskach finansowych i strategicznych w The Walt Disney Company, m.in. jako wiceprezes ds. planów biznesowych i rozwoju w Disneyland Resort. Kariera Patricka Grismera rozpoczęła się na stanowisku konsultanta zarządu Price Waterhouse.

Wcześniej Grismer uzyskał tytuł licencjata na kierunku zarządzanie biznesem na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, magistra zarządzania biznesem na Kellogg Graduate School of Management Uniwersytetu Northwestern i otrzymał uprawnienia biegłego rewidenta w Stanie Kalifornia.

Od roku 1971, Starbucks Coffee Company działa na rynku kawy, prowadząc m.in. globalną sieć kawiarni.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.