13.03.2020/17:09

Starbucks rozważa zamknięcie kawiarni, wariant drive thru oraz dostawę zamówień do domu

Niektóre lokalizacje Starbucks mogą oferować wyłącznie okienka typu drive thru, ponieważ sieć kawiarni stara się poradzić sobie z sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa i zalecanym dystansem społecznym.

Prezes Starbucks, Kevin Johnson, napisał w liście do klientów, że kawiarnie działają obecnie normalnie, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Kanadzie, ale firma jest „przygotowana do modyfikacji działań operacyjnych”, aby nadal obsługiwać klientów pomimo pandemii.

Johnson powiedział, że poza niektórymi punktami ograniczonymi do drive thru, niektóre lokalizacje mogą wprowadzić „scenariusze mobilne” lub tylko dostawy za pośrednictwem Uber Eats, aby ograniczyć interakcje między obsługą i klientami, ale zapewnić funkcjonowanie kawiarni.

- W ostateczności zamkniemy punkt, jeśli uznamy, że leży to w najlepszym interesie naszych klientów i partnerów, lub jeśli władze rządowe nakażą nam to zrobić  - powiedział Johnson. - Zmiany w funkcjonowaniu naszych punktów są jedynie czasowe – poinformował.

Oczywiście w sieciach kawiarni wprowadzono procedury związane z koronawirusem, takie jak mycie rąk, odkażanie sprzętów w kawiarniach. Johnson zauważył, że 90 proc. lokali Starbucks w Chinach została ponownie otwarta i z kryzysu w tym kraju sieć chce wyciągać wnioski dotyczące działalności na innych rynkach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.