27.08.2013/15:48

Stokrotka finalizuje negocjacje z dostawcami

Stokrotka dopracowuje własną logistykę i w ramach optymalizacji asortymentu, zabiera się za porządkowanie półek. 23 września w Dąbrowicy w woj. lubelskim operator uruchomi wzorcowy sklep sieci.

Rozwijana przez Grupę Emperia sieć liczy obecnie 203 placówki. Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperii zapewnia, że choć tempo otwarć nowych placówek wyraźnie zwolniło, to do końca roku uda się uruchomić planowaną liczbę15 sklepów. Operator podtrzymuje też plany rozwoju sieci w roku 2014, zakładające 30 kolejnych supermarketów. Nierentowne placówki będą zamykane, zaś w przypadku marek Maro Market i Społem Tychy, których obecnie działa łącznie 30, niektóre lokalizacje będą przekształcane w Stokrotki. Trwające prace związane z rebrandingiem – część placówek ma już nowe logo. Jeszcze we wrześniu w okolicach Lublina ruszą pierwsze dwa lub trzy testowe sklepy franczyzowe. Na razie firma nie podaje szczegółów dotyczących projektu, zapowiadając, że oferta franczyzowa będzie gotowa na początku 2014 roku. Przypomnijmy, że od 1 lipca Stokrotka ma własną logistykę – wcześniej obsługiwał ją Tradis, sprzedany Grupie Eurocash. Koszty logistyki w drugim kwartale sięgnęły 3,1 mln zł. Lubelska firma obecnie finalizuje podpisywanie umów z bezpośrednimi dostawcami, głównie koncernami spożywczymi. Do końca października br. uruchomi logistykę świeżego mięsa i wędlin i wówczas wskaźnik dostaw towarów do sklepów z własnej logistyki sięgnie 90 proc. W Stokrotce ruszają ponadto prace nad optymalizacją asortymentu, mające na celu poprawienie konkurencyjności sieci.

Przychody ze sprzedaży wypracowane przez Grupę Emperia w pierwszym półroczu 2013 roku wyniosły 982,8 mln zł i były o 0,39 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 24,6 mln zł i był o ponad 32 proc. niższy niż w analogicznym okresie 2012 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.