19.01.2016/21:37

Stokrotka uruchomiła drugie centrum dystrybucji

18 stycznia sieć Stokrotka otworzyła drugie centrum dystrybucji w ramach własnej sieci logistycznej.

Na koniec ubiegłego roku Stokrotka miała już 327 sklepów, z czego 80 sieć otworzyła od początku 2015 roku. Rekordowa w historii sieci ilość otwarć z minionego roku, powinna być przynajmniej wyrównana w 2016 roku, Stokrotka spodziewa się bowiem nie mniej niż 100 nowych lokalizacji. W związku z tak intensywnym rozwojem sieci, spółka rozwija również własny system logistyczny.

Drugie po Teresinie, centrum dystrybucji mieści się w Strefie Ekonomicznej Felin w Lublinie. Docelowo zatrudnienie znajdzie w nim około 150 osób. Obecnie na system logistyczny sieci Stokrotka składają się dwa centra dystrybucji: w Teresinie i Lublinie oraz 8 magazynów regionalnych. W związku z planowanym intensywnym tempem rozwoju, spółka rozważa uruchomienie kolejnego centrum dystrybucji.

Stokrotka stanowi część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest spółka Emperia Holding notowana od 2002 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.