26.11.2020/17:08

Stuletnia fabryka do likwidacji. Powodem koronawirus i spadek popytu

Ostatni przemysłowy producent zapałek w Polsce, firma PCC Consumer Products Czechowice przestanie istnieć.

O sprawie informuje rmf.24pl, powołując się na PAP. O likwidacji zadecydowało walne zgromadzenie akcjonariuszy. Powód to problemy finansowe spółki, do których przyczyniła się pandemia koronawirusa, a także spadający popyt na zapałki.

"Proces likwidacji potrwa kilka miesięcy, a w jego trakcie zostaną spełnione wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów likwidowanego zakładu" - podano w komunikacie.

Portal przypomina, że fabryka w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęła produkcję zapałek  100 lat temu i była jednym z największych graczy w Europie. Na przełomie wieków jej zdolności produkcyjne sięgały 650 mln pudełek zapałek.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • MR 27.11.2020

    Firma coś przespała. Spadającego popytu na zapałki trudno było nie zauważyć. Kiedyś (40-50 lat temu) paczka 10 pudełek "żeby nie zabrakło", teraz nie pamiętam kiedy kupowałem, parę lat, jak już to pewnie zapalniczka.
    Było kilkadziesiąt lat na myślenie o innym produkcie. Ale widać za mało...

  • Karolina 26.11.2020

    Szkoda, kawał historii i Polski przemysł...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.