27.06.2020/13:37

Sukcesja - jedno z największych centrów handlowych w Łodzi zostanie zamknięte

Wraz z końcem czerwca łódzkie centrum handlowe Sukcesja zostanie zamknięte. To efekt braku porozumienia między syndykiem a radą wierzycieli właściciela obiektu.

- W związku z brakiem zgody rady wierzycieli na dalsze prowadzenie przez syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki, informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo - Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Sukcesja była jednym z największych centrów handlowych w Łodzi. W obiekcie zlokalizowanym przy al. Politechniki działało ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Operatorem spożywczym centrum była Stokrotka; klienci mogli także zrobić zakupy m.in. w Rossmannie i aptece Cefarm 36,6. Dawniej w galerii działał supermarket sieci Piotr i Paweł.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w Sukcesji pracowało ponad 1 tys. osób. Obiekt zadebiutował na łódzkim rynku handlowym w 2015 r. W marcu br., w trakcie pandemii SARS-CoV-2, Sukcesja zwolniła najemców z opłacania czynszów. W kwietniu sąd ogłosił upadłość Fabryki Biznesu, czyli właściciela centrum handlowego.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • HK 29.06.2020

    Niestety, nikt Łodzi nie wróci pięknych pofabrycznych budynków, które zostały wyburzone (w jedną noc) pod tę inwestycję, która od początku była skazana na niepowodzenie.

  • Ob serwator 28.06.2020

    To druga upadła galeria w Polsce. Nikomu niepotrzebna, podobnie jak Bawełnianka w Bełchatowie. Przebudować na biura lub więzienie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.