29.01.2018/14:57

Supermarkety będą wypłacać zasiłki dla bezrobotnych

Niemiecka Federalna Agencja Zatrudnienia rozpoczęła współpracę z wybranymi sieciami handlowymi, w ramach której placówki położone najbliżej urzędów pracy będą wypłacać comiesięczne zasiłki dla osób pozostających bez zatrudnienia – podaje Lebensmittel Praxis.

Testy tego rozwiązania obejmą w pierwszej fazie do 10 biur pracy i potrwają trzy miesiące. Na pierwszy ogień pójdą supermarkety w Norymberdze. Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z oczekiwaniami, system zostanie wprowadzony do końca roku we wszystkich supermarketach w Niemczech. Nowe rozwiązanie ma pomóc przede wszystkim tym bezrobotnym, którzy pilnie potrzebują gotówki w sytuacjach kryzysowych.

Dzięki zaangażowaniu się w inicjatywę takich sieci jak REWE, Penny, dm i Real, liczba punktów wypłacających zasiłki wzrosłaby z 300 do 8500. Aby osoba bezrobotna mogła otrzymać przysługujący jej zasiłek prosto z kasy w sklepie, musi przedłożyć stosowne zaświadczenie z kodem kreskowym z biura pośrednictwa pracy. Kod kreskowy jest skanowany przez kasjera, a bezrobotnemu wypłacane są pieniądze.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.