22.11.2017/16:24

Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach zostanie prowadzona w dniach 1-3 grudnia

Federacja Polskich Banków Żywności już po raz 21. organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności. Produkty przekazane przez klientów podczas zbiórki trafią do najuboższych. W tym roku akcję wspiera rekordowa liczba wolontariuszy.

Od 1 do 3 grudnia trwać będzie Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności w blisko 3 tys. sklepów w ponad 500 miejscowościach. Akcję wesprze w tym roku ponad 55 tys. wolontariuszy. Aby dołączyć do akcji wystarczy zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności. Najbardziej wartościowymi będą: olej, cukier, słodycze, mąka, konserwy czy bakalie.

W Polsce wciąż dla blisko 2 milionów osób żyjących w skrajnym ubóstwie jedyne dostępne świąteczne doznanie to zapachy potraw dochodzące z cudzych domów. – Planując święta, nie zapominajmy również o tych, dla których często jedyną przyprawą potrawy jest głód. O dzieciach, rodzinach, osobach samotnych, starszych, pozbawionych szansy na jakikolwiek ciepły posiłek. Robiąc zakupy dla siebie, kupmy kilka produktów spożywczych więcej dla innych i dodajmy smaku także ich świętom, by mogli spędzić je z godnością – podkreśla Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Inauguracja akcji Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w piątek, 1 grudnia br. o godz. 11:00 w Centrum Handlowym Tesco Gocław w Warszawie. Na klientów sklepu czekają liczne atrakcje, wśród nich warsztaty malowania aniołów dla dzieci oraz spotkanie ze znanymi i lubianymi gwiazdami.

Ponadto, sieć Tesco zdecydowała się przekazać Bankom Żywności dodatkowe 20 proc. wartości produktów zebranych w ramach zbiórki w swoich sklepach. Dzięki takim dobrym praktykom, Banki Żywności mogą docierać z pomocą do jeszcze większej liczby osób potrzebujących.

W tym roku akcja prowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Auchan, Biedronka, Carrefour, Intermarche, Kaufland, Lidl, Mila, Netto, Piotr i Paweł, Polomarket, Stokrotka i Tesco.

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego, której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3,5 tys. organizacji i instytucji społecznych, za pośrednictwem których trafia ona do 2 mln osób najbardziej potrzebujących.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.