18.05.2018/15:25

Świetne perspektywy dla rynku produktów ekologicznych w Polsce!

Rynek produktów ekologicznych w Polsce wydaje się mieć przed sobą dobre perspektywy. Obecnie jego wartość szacowana jest na ok. 1 mld PLN. W ciągu ostatnich czterech lat średnioroczne tempo wzrostu sprzedaży w branży utrzymywało się na poziomie dwucyfrowym i nic nie wskazuje na to, aby miało ono ulec w najbliższym czasie spowolnieniu. Według szacunków ekspertów, sprzedaż produktów ekologicznych w ciągu najbliższych 5-10 lat powinna się potroić.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • nowy 20.05.2018

  w Europie Zachodniej produkty ekologiczne są ok. 20-30% droższe od zwykłych produktów
  Jest to możliwe o ile standardowe produktu są dobrej jakości a nie samą skrobią zabarwioną na odpowiedni kolor udającą mięso z dużą ilością wody itp. Bo od niskiej jakości jedzenia to przebitka dwukrotna to minimum.

 • edr 19.05.2018

  Produktu ekologicznego nie da się wytworzyć tak, aby cena była jedynie 20% wyższa - taka cena możliwa jest jedynie w przypadku podszywania się produktów konwencjonalnych pod produkty BIO, umieszczając na nich logo certyfikatu ekologicznego, co na zachodzie EU jest nagminnie praktykowane. Niemcy mają wszystko "bio".

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.