03.03.2021/14:53

System kaucyjny niemal pewny. Jasna deklaracja ministra

– Jestem entuzjastą systemu kaucyjnego, a badania pokazują, że wielu Polaków również. Pozostaje tylko pytanie, w jakiej formule zostanie on wprowadzony – mówi wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Zadeklarował też, że przy zwrocie butelek nie będzie konieczne okazywanie paragonu.

– Nie sztuką jest taki system, który spowoduje, że mały przedsiębiorca będzie miał gorszy punkt startu w porównaniu z dużą korporacją. Z przedsiębiorcami już się konsultowaliśmy, mamy zebrane założenia i czekamy na to, aż będę mógł tę propozycję przedstawić – powiedział Ozdoba.

Dodał jednocześnie, że nie wiadomo jeszcze, jaka będzie wysokość kaucji za butelkę. Być może będzie to zależało od rodzaju opakowania, zawartości recyklatu w nim użytego itp.

Wiadomo jednak, że przy zwrocie butelek nie trzeba będzie okazywać paragonu – wystarczy przynieść opakowania do punktu zbiórki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także