29.03.2021/12:50

Szef sieci Barbora osobiście przetestuje produkty zgłoszone do badania Perły Rynku FMCG 2021

Andrius Mikalauskas, CEO Barbory w Polsce, po raz pierwszy zasiądzie w gronie jury tego prestiżowego badania. Perły Rynku FMCG są organizowane przez Wydawnictwo Gospodarcze i cieszą się dużym uznaniem przedstawicieli rynku. Właściciele, prezesi, dyrektorzy i menedżerowie, którzy decydują o tym, co pojawi się na sklepowych półkach, osobiście przetestują zgłoszone propozycje.

Andrius Mikalauskas zarządzał Barborą w krajach bałtyckich, a niedawno objął stanowisko CEO Barbory w Polsce. Nowy szef zapewnia, że jego spółka jest obecnie skoncentrowana na rynku polskim. Jako swoje główne cele wskazuje rozwój działalności Barbory w Warszawie, tak, by marka stała się pierwszym wyborem pod kątem codziennych zakupów spożywczych online dla mieszkańców stolicy oraz realizację planów ekspansji.

Andrius Mikalauskas dołączył do zespołu Barbory na Litwie w 2017 roku jako dyrektor finansowy. W 2019 roku został powołany na stanowisko CEO Barbory na Litwie oraz CEO JSC "Radas", spółki zarządzającej spółkami Barbory w krajach bałtyckich, a obecnie również w Polsce. Pod kierownictwem Andriusa Mikalauskasa spółka sprostała znacznie zwiększonemu popytowi na usługi e-grocery, przeprowadziła ekspansję w regionach wszystkich krajów bałtyckich oraz dokonała kolejnego kroku w rozwoju międzynarodowym – rozpoczęła działalność Barbory w Polsce. To lider sklepów spożywczych online w krajach bałtyckich, który od stycznia br. prowadzi sprzedaż internetową również w Polsce.

Perły Rynku to prestiżowy, ogólnopolski, niezależny plebiscyt (składający się z trzech projektów – Perły Rynku FMCG, Perły Regionu i Perły Rynku Kosmetycznego), w którym fachowcy z handlu wskazują najbardziej udane nowości spożywcze, kosmetyczne i chemiczne. Produkty osobiście testują menedżerowie odpowiedzialni za wprowadzenie produktów na półki i do sieci sprzedaży. Projekt daje również wyjątkową szansę rozwinięcia dystrybucji markom dostępnym lokalnie. To ukłon w stronę niewielkich firm, często rodzinnych, które świetnie radzą sobie w swoim regionie i mają potencjał, by rozwinąć sprzedaż na poziomie ogólnopolskim.

Największą wartością rankingów Perły Rynku jest ich unikalna formuła i wynikające z niej korzyści, zarówno dla producentów, jak i dla handlu. W jury zasiadają praktycy – osoby na co dzień zajmujące się negocjacjami handlowymi i budowaniem oferty asortymentowej w sieciach, z których się wywodzą. Są to prezesi, dyrektorzy handlowi, dyrektorzy zakupów, menadżerowie odpowiedzialni za rozwój biznesu w sieciach hiper- i supermarketów, sieciach regionalnych, drogeriach, sieciach stacji paliw oraz na e-platformach sprzedażowych.

Menadżerowie zasiadający w jury plebiscytu osobiście testują wszystkie produkty, mają okazję poczuć ich zapach, smak, przeanalizować skład, obejrzeć opakowania i ocenić, jak będą wyglądały na półce. Zgodnie z ideą rankingu, oprócz jakości i designu produktów, jurorzy biorą także pod uwagę to, czy produkt jest wspierany marketingowo przez producenta, jaką daje szansę na dobre marże i przyciągniecie uwagi klientów. Wszystko to sprowadza się do oceny, czy produkty zgłoszone do testowania są zgodne z aktualnymi trendami i jaki drzemie w nich potencjał sprzedażowy. Dotyczy to także marek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem FMCG. Mają one szansę wybić się, zdobywając tytuł „Premiery” lub „Debiutu”.

Zapraszamy do zgłaszania nowości! Na zgłoszenia czekamy do 26 lutego 2021 r.

                                                                 ZGŁOŚ PRODUKT

Kto jest adresatem badania Perły Rynku FMCG, Perły Regionu, Perły Rynku Kosmetycznego?

Producenci, dystrybutorzy, importerzy. Firmy, które już działają na rynku, jak i te, które dopiero na niego wchodzą. Badanie „Perły Rynku” ocenia produkty/linie produktów wprowadzone na polski rynek od 01.02.2020 r. do 28.02.2021 r. (w przypadku Pereł Regionu nie obowiązuje zakres dat). Badanie wskaże te produkty, które mają największy potencjał na stałe wpisać się w rynek.

Zobacz jak menedżerowie zasiadający w jury Perły Rynku FMCG, Perły Regionu, Perły Rynku Kosmetycznego testowali produkty zgłoszone do badania

Poznaj członków jury zasiadających w tegorocznej edycji Perły Rynku Kosmetycznego, Perły Rynku FMCG, Perły Regionu

Jury z sieci sklepów i hurtowni spożywczych oraz stacji paliw >>> kliknij tutaj

Jury z sieci drogeryjnych i aptek >>> kliknij tutaj

Więcej informacji o projektach Perły Rynku FMCG, Perły Regionu, Perły Rynku Kosmetycznego >>> kliknij tutaj

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystego wręczenia nagród minionej edycji!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.