18.04.2017/09:47

Szef Tesco Dave Lewis domaga się od Theresy May bezpieczeństwa dla łańcucha dostaw po Brexicie

Dave Lewis, CEO Tesco Plc, w wypowiedzi dla brytyjskiej telewizji ITV zażądał od premier Theresy May, aby wprowadziła takie rozwiązania prawne w trakcie negocjacji „brexitowych”, które nie będą utrudniały firmie korzystania z pracowników czasowych. Prace okresowe wykonują na Wyspach głównie imigranci zarobkowi, także Polacy.

Dave Lewis ostrzegł w wypowiedzi dla ITV, że po Brexicie Tesco może mieć problemy z pozyskiwaniem pracowników czasowych, niezbędnych do poprawnego funkcjonowania łańcucha dostaw firmy. Menedżer wezwał rząd do zabezpieczenia potrzeb firmy w tym zakresie, zanim zakończone zostaną dwuletnie negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Szef brytyjskiego giganta podkreślił, że oczekuje pewności co do możliwości zatrudniania pracowników czasowych i przypomniał, że w Tesco w Wielkiej Brytanii pracuje 325 tys. osób. Przekonywał też, że stanowią oni szeroką i zróżnicowaną społeczność, którą należy chronić przed wszelkimi negatywnymi czynnikami.

Menedżer wyraził też troskę o poprawne funkcjonowanie systemu zaopatrzenia sieci, który musi wykorzystywać pracowników czasowych do takich prac jak zbiory płodów rolnych, a tymczasem istnieje niepewność, czy będzie możliwe ich zatrudnianie w bazie logistycznej firmy.

Z kolei premier Theresa May dała do zrozumienia w mediach brytyjskich, że rozważa wprowadzenie po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jakichś rozwiązań przejściowych, które ułatwią przedsiębiorcom dostosowanie się do nowej sytuacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.