14.04.2020/19:01

Szefowie Zalando zrzekną się części wynagrodzenia. Firma tnie też inne wydatki

Sklep internetowy Zalando chce złagodzić skutki pandemii koronawirusa dzięki programowi oszczędności. Chce w ten sposób uniknąć zwolnień. Oszczędności są dokonywane w głównie w dwóch obszarach firmy. Gigant rynku e-commerce chce zaoszczędzić około 350 mln euro.

Znaczący wpływ na Zalando miał spadek wydatków konsumenckich w następstwie pandemii,

Firma podjęła działania w celu „dostosowania biznesu, wydatków i inwestycji oraz planowania finansowego na ten rok dostosowując się do nowych okoliczności. Przewiduje oszczędności w obszarach marketingu, logistyki, kosztów ogólnych i obniżonych nakładów inwestycyjnych. Celem jest uniknięcie zwolnień.

Jak podaje „Business Insider”, planowane oszczędności mają być finansowane między innymi poprzez rezygnację z płac. Zarząd zrzeknie się 25 proc. swojego wynagrodzenia, menedżerowie niższego szczebla zrzekną się do 15 proc. pensji. Planowane wcześniej podwyżki wynagrodzeń zostaną przełożone na styczeń 2021 roku.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.