27.09.2021/11:00

Szybko, sprawnie i optymalnie – logistyka kontraktowa z PEKAES

W dobie cyfryzacji i dynamicznie rosnącej liczbie zleceń składanych przez Internet, firmy stanęły w obliczu nowych wyzwań logistycznych. Jednym z nich jest zapewnienie ciągłości dostaw w jak najkrótszym czasie. Jak przyspieszyć procesy, a jednocześnie zadbać o optymalne zapasy magazynowe i konfekcjonowanie towarów? Z rozwiązaniem przychodzi PEKAES, oferując Klientom usługi logistyki kontraktowej. 

Nadal wiele firm nie ma pełnej wiedzy, jak skutecznie uprościć procesy logistyczne i zoptymalizować dystrybucję towarów, co w znaczący sposób może nie tylko skrócić czas dostaw, ale także wpłynąć korzystanie na koszt transportu, jak i całej obsługi logistycznej. Zlecając kompleksową obsługę operatorowi można zoptymalizować koszty dzięki digitalizacji procesów, wychodząc daleko poza utarte schematy. Jednocześnie wybrać najkorzystniejszą opcję transferu towarów i skupić się na rozwoju własnego biznesu.

Nowy magazyn PEKAES w Gdańsku – znacznie więcej opcji dla Klientów

PEKAES od wielu już lat inwestuje w rozwój infrastruktury terminalowej, jak i w nowe technologie. Większe i nowocześniejsze terminale oznaczają bowiem więcej możliwości dla Klientów operatora. W marcu 2021 roku spółka powiększyła swoją powierzchnię terminalową i magazynową na Pomorzu i oddała do dyspozycji Klientów terminal dystrybucyjny połączony z magazynem logistycznym. W ten sposób PEKAES znacząco zwiększył zdolności operacyjne w ramach lokalnej dystrybucji przesyłek drobnicowych oraz przepływu ładunków z i do portów w Gdańsku i Gdyni. Klienci zyskali jednak zdecydowane więcej.

Nowy oddział PEKAES zlokalizowany jest na terenie Parku Logistycznego Panattoni Airport w Gdańsku przy ul. Botanicznej 12, w bliskiej odległości Portów Morskich w Gdańsku i Gdyni.  Nowoczesny obiekt wysokiego składowania klasy A+ o powierzchni 7500 mkw., z możliwością ekspansji o kolejne 2000 mkw., połączony jest bezpośrednio z terminalem typu cross-dock o pow. 3500 mkw. obsługującym dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową. Magazyn logistyczny jest wyposażony w regały wysokiego składowania, odpowiedni sprzęt do przeładunku towarów oraz najnowsze rozwiązania w obszarze bezpieczeństwa, w tym klapy dymne, czujniki dymu i tryskacze, energooszczędne rozwiązania w zakresie ogrzewania i oświetlenia całego kompleksu. Obiekt jest całodobowo chroniony, monitorowany oraz zabezpieczony systemem alarmowym. 

Jedna z najdłuższych ramp w Polsce

Płynny przepływ towarów zapewnia 41 ramp załadunkowo-wyładowczych, 2 bramy z poziomu ”0” oraz 3 bramy wjazdowe dla samochodów dystrybucyjnych. Jedna z ramp bramy wjazdowej ma aż 63 metry długości i jest jedną z najdłuższych ramp w skali kraju. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest możliwość skorzystania z usług składu celnego, magazynu czasowego składowania, w tym Agencji Celnej. Co ważne, firmy obsługiwane przez PEKAES nie muszą już przewozić towaru w kontenerach do swoich magazynów, tym samym ulega skróceniu czas dostaw towarów i obniża się cena transportu kontenerów oraz wewnętrze koszty związane z prowadzeniem i obsługą własnych powierzchni magazynowych oraz ich wyposażenia.

 – Nasi Klienci mogą o wiele bardziej efektywnie magazynować swoje towary. Zespół zapewnia sprawny przeładunek, przepakowanie i szybki, bezpieczny transport do różnych punktów w kraju, jak i zagranicą. Ponadto oferujemy pełen wachlarz usług dodanych.  Wszystko, co jest potrzebne w danym momencie, aby ładunki jak najszybciej dotarły do Klienta końcowego – mówi Grzegorz Pepliński, Dyrektor Logistyki Kontraktowej PEKAES.

Grzegorz Pepliński, dyrektor logistyki kontraktowej PEKAES

Wszystkie operacje magazynowe w Oddziale PEKAES w Gdańsku są wspierane i zarządzane są przez system WMS QGUAR, który zintegrowany jest z systemami ERP Klientów PEKAES, jak i z systemem transportowym SPEED. Dodatkowo, operator udostępnia swoim Klientom aplikację webową Q4WEB, w której każdy Klient ma dostęp on-line do swoich stanów magazynowych, może generować raporty oraz kontrolować status realizacji swoich zleceń.

Elastyczne podejście do potrzeb Klientów to domena PEKAES. Operator może zaproponować ciekawe rozwiązania w zakresie logistyki magazynowej odpowiadając na bieżące potrzeby i długofalowe cele biznesowe Klientów.  

– Dodatkowa powierzchnia magazynowa w Gdańsku jest już dostępna. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie uruchomić operacje logistyczne zgodnie z oczekiwaniem Klienta. Nasi eksperci służą również radą i pomocą w doborze optymalnych rozwiązań dla danego biznesu. Jesteśmy elastyczni i otwarci na obsługę zarówno dużych jak i mniejszych projektów – dodaje Grzegorz Pepliński z PEKAES.

Wszystko w jednych rękach

Logistyka kontraktowa w wydaniu PEKAES to przede wszystkim optymalizacja procesów transportowych, logistycznych realizowanych jako kompleksowa obsługa przez jednego operatora wszystkich procesów transportowych, magazynowych i celnych. Dzięki własnej sieci dystrybucyjnej w całym kraju, międzynarodowej sieci Partnerów w Europie, a także połączonym siłom działów spedycji międzynarodowej, morskiej i lotniczej Klienci zyskują usługę optymalne skrojoną do ich potrzeb. Ponadto łatwą i szybką integrację systemową, jak i szereg udogodnień IT, takich jak aplikacje wspierające, które umożliwiają dogodny dostęp do stanów magazynowych i statusu realizacji zleceń on-line. A wszystko pod skrzydłami spersonalizowanej i profesjonalnej obsługi działu logistyki. Wartością dodaną dla Klientów operatora są także niższe koszty transportu oraz wydłużony termin na składanie zamówień.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także