03.04.2018/15:18

Szykują się duże zmiany w etykietach alkoholi

Przedstawiciele sektora napojów alkoholowych zgłosili propozycje samoregulacji. To odpowiedź na wezwanie Komisji Europejskiej - pisze interia.pl.

Jednym z pomysłów przygotowanych przez europejskich producentów alkoholi, jest informowanie na etykietach o wartościach odżywczych i podawanie składników swoich produktów. Jednocześnie zamiast umieszczać te informacje na etykietach, producenci mogliby to robić wyłącznie swoich stronach internetowych. Wtedy na etykietach musiałyby znaleźć się linki lub kody QR.

Jak wynika z ujawnionego projektu, wśród informacji znajdą się m.in. wartości energetyczne w przeliczeniu na 100 ml (tak, jak w przypadku napojów bezalkoholowych), a także przeliczone dla typowej porcji.

Zmiany w etykietowaniu napojów alkoholowych będą obowiązywały także w Polsce. Mimo to już teraz produkty sprzedawane w kraju muszą posiadać niemal wszystkie informacje, o których mówi projekt producentów alkoholi.

Przeczytaj więcej na interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.