29.08.2019/09:32

Szykuje się spór o prawa do marki Henryk Kania?

Henryk Kania, prezes Zakładów Mięsnych Henryk Kania, twierdzi, że potencjalny nowy inwestor firmy "musiałby mieć jego akceptację" na korzystanie z marki Henryk Kania - donosi money.pl. Portal zauważa jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana.

To dlatego, że dwa znaki towarowe obejmujące zarówno nazwę Henryk Kania, jak i logo przedstawiające mistrza masarskiego, zarejestrowane zostały swego czasu na spółkę akcyjną Henryk Kania Zakłady Przetwórstwa Mięsnego.

Według cytowanego przez money.pl Sławomira Karasińskiego, partnera w kancelarii prawnej Fortak&Karasiński, "o ile nie ma innych szczególnych zapisów, należy założyć, że [wspomniane znaki] stanowią składnik majątku spółki akcyjnej, a nie osobiście pana Henryka Kani". Zarazem mecenas zastrzega jednak, że nie wiadomo, czy już po rejestracji w urzędzie patentowym znak towarowy nie został "w jakiś sposób rozporządzony".

Sam prezes Henryk Kania w rozmowie z money.pl twierdzi, że brand Henryk Kania jest jego "dobrem osobistym" i że "nikt nie ma prawa z niego korzystać" bez jego zgody, a każdy potencjalny inwestor chcący przejąć ZMHK, bez tejże zgody "będzie mógł jedynie używać postaci znajdującej się w logo zakładów".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Sz 30.08.2019

    Szanowny Panie Kania, urządzenia do produkcji można kupić w 'sklepie na rogu', a zakład wybudować na działce obok...po co więc komuś pański zakład bez tak 'cennego' logo?? A dział sprzedaży zatrudnić jak pański przestanie dzialac. Egzaltowalbym się swoim pięknym nazwiskiem-logo, ale chyba przy lepszej kondycji własnego biznesu...

  • ? 29.08.2019

    pracownicy na forach internetowych martwią się, czy przy braku produkcji i sprzedaży dostaną pensje i będą mieli za co wyprawić dzieci do szkoły, a Pan Prezes Kania martwi się do kogo pójdzie jego "marka".... znamienne

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.