05.02.2021/01:13

Szymon Piduch przechodzi do Anwimu. Były szef Dino będzie pomagał rozwijać sieci stacji Moya

Szymon Piduch został członkiem rady nadzorczej spółki Anwim, do której należy ponad 300 stacji Moya. Rozszerzenie składu rady nadzorczej Anwim jest podyktowane nową strategią rozwoju spółki. Według założeń do końca 2024 r. sieć Moya będzie liczyć minimum 500 stacji paliw.

Szymon Piduch, to niezwykle doświadczony menedżer w branży FMCG, wieloletni prezes zarządu i członek rady nadzorczej sieci sklepów detalicznych Dino Polska.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do Anwim właśnie w momencie, kiedy nowa strategia spółki zakłada tak dynamiczny przyrost liczby stacji benzynowych. Do tej pory moje doświadczenie zawodowe było związane z bardzo intensywnym rozwojem placówek sklepów spożywczych. Tak więc wykorzystanie mojego doświadczenia właśnie w branży paliwowej będzie dla mnie bardzo interesującym wyzwaniem – mówi Szymon Piduch, członek rady nadzorczej Anwim.

Z siecią Dino Polska Szymon Piduch związany był od 2002 r. Do 2010 r. odpowiedzialny był za finanse spółki, zajmując stanowisko m.in. dyrektora finansowego. Następnie do 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu. Za prezesury Szymona Piducha sieć Dino odnotowała gwałtowne wzrosty – ze 111 placówek w 2011 r. powiększyła się do 1496 sklepów na koniec ubiegłego roku. W tym czasie kapitał grupy Dino zwiększył się do ponad 2 mld zł.

Szymon Piduch jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwami. Jego aktywność zawodowa rozpoczęła się w 1995 roku. W latach 1995-2002 odpowiadał za takie obszary jak marketing, kontroling i finanse w firmach z sektora spożywczego.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • jarock 07.02.2021

    Gratulacje dla spółki Anwim za zatrudnienie właściwej osoby.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także