22.08.2019/13:03

Tarczyński chce kupić ZM Henryk Kania! Oferta już wpłynęła

Spółka Tarczyński w środę wieczorem złożyła warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania. - Nasza propozycja ma na celu pomoc restrukturyzowanemu przedsiębiorstwu w trudnej sytuacji, jeśli w wyniku postępowania układowego nie zostaną wypracowane korzystniejsze rozwiązania - komentuje Jacek Tarczyński, prezes i dyrektor naczelny Grupy Tarczyński.

To doradcy i wierzyciele znajdujących się w restrukturyzacji Zakładów Mięsnych Henryk Kania zwrócili się do zarządu firmy Tarczyński z propozycją rozważenia możliwości przejęcia majątku przedsiębiorstwa. - Naszą intencją jest kontynuacja produkcji zakładach Henryk Kania - podkreśla Jacek Tarczyński.

Jak czytamy w komunikacie giełdowym Tarczyńskiego, decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty podyktowana jest "planowanym przez emitenta rozwojem oraz rozważanym przez emitenta rozszerzeniem jego działalności" - chodzi m.in. o rozważane już wcześniej inwestycje w budowę nowych mocy produkcyjnych

- Złożona oferta ma charakter wstępny i warunkowy, tzn. jest uzależniona od spełnienia szeregu warunków zewnętrznych (niezależnych od spółki), typowych dla tego typu transakcji. Ewentualna realizacja transakcji będzie możliwa dopiero po spełnieniu tych warunków - podał Tarczyński w komunikacie.

Oferta kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa ZM Henryk Kania wpłynęła do nadzorcy sądowego spółki 21 sierpnia w godzinach wieczornych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.