10.07.2018/11:34

Tarczyński sprzedał zakład w Sławie za 28 mln zł

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława przejmie zakład Tarczyńskiego w Sławie za 28 mln zł. Jak poinformował zarząd Tarczyńskiego, w poniedziałek 9 lipca zawarta została umowa sprzedaży.

Przypomnijmy, że o tym że transakcja była w przygotowaniu wiadomo już od 16 maja, kiedy obie strony podpisały umowę przedwstępnej sprzedaży. Już wtedy ustalono kwotę na 28 mln zł.

ZPM Sława zapłaciły Tarczyńskiemu 10 mln zł tytułem zadatku, a resztę wynegocjowanej kwoty, czyli 18 mln zł, kupujący przekazał giełdowej spółce w dniu zawarcia umowy.

- Wydanie kupującemu zakładu produkcji mięsnej w Sławie nastąpi w terminie do siedmiu dni od daty zawarcia umowy. Pracownicy ww. zakładu stają się pracownikami kupującego - podał Tarczyński w komunikacie.

Decyzję o sprzedaży zakładu w Sławie Tarczyński tłumaczy dążeniem do "optymalizacji produkcji, koncentracji produkcji w pozostałych zakładach", co ma pozwolić na ograniczenie kosztów, w tym kosztów logistyki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.