16.07.2020/07:01

Tareck Ouaibi tymczasowo pokieruje Carrefour Polska, Christophe Rabatel członkiem zarządu Grupy Carrefour

Zmiany na najwyższych szczeblach w Carrefour Polska. Christophe Rabatel, dyrektor generalny Carrefour Polska, od 1 września 2020 r. obejmie stanowisko dyrektora generalnego sieci marketów we Włoszech. W Polsce obowiązki dyrektora generalnego sieci Carrefour tymczasowo będzie pełnił Tareck Ouaibi, obecnie dyrektor operacyjny Carrefour Polska. 

Christophe Rabatel zastąpi Gérarda Lavinay, który postanowił skorzystać ze swoich praw do emerytury. Z komunikatu francuskiej sieci sklepów wynika, że przed dotychczasowym szefem Carrefoura w Polsce stoi nie lada wyzwanie. Na szczególnie konkurencyjnym rynku włoskim, Christophe Rabatel będzie odpowiedzialny za realizację, wdrażanej od 2 lat, strategii transformacji i dalszy rozwój Carrefour Włochy, w tym będzie odpowiadał za ekspansję formatów: Market i Express, przegląd modelu hipermarketu, rozwój e-commerce i reorganizację centrali.

Alexandre Bompard, prezes i dyrektor generalny Grupy Carrefour powiedział, że życzy Christophe’owi Rabatel powodzenia w nowej roli. - W Polsce Christophe Rabatel wykonał pracę na wysokim poziomie i mam pełne zaufanie do jego umiejętności i kompetencji oraz że z sukcesem będzie kontynuował rozwój Carrefour we Włoszech – dodał i podziękował Gérardowi Lavinay za niezwykłe dokonania, które realizował w grupie przez prawie 40  lat. 

- W swojej pracy i różnych obowiązkach, które pełnił, aż do najwyższego poziomu kadry zarządzającej, uosabiał to, co jest najlepsze w kulturze awansów wewnętrznych Carrefour. Przez ostatnie trzy lata, Gerard Lavinay był kluczowym aktorem, przyczyniającym się do naszej transformacji, a dla mnie cennym wsparciem – stwierdził Alexandre Bompard.

Christophe Rabatel dołączył do grupy Carrefour w 2004 roku. Pełnił funkcje finansowe w regionie Europy, został Dyrektorem Finansowym i Administracyjnym Carrefour w Turcji, a następnie Dyrektorem Finansowym, Ekspansji i Organizacji  Carrefour we Francji. Następnie objął obowiązki operacyjne w Proximity we Francji, jako Dyrektor Regionalny, zanim został w marcu 2015 roku Dyrektorem Wykonawczym Carrefour Proximity. Od lipca 2018 roku jest Dyrektorem Generalnym Carrefour Polska. Ukończył  studia w Nancy Commercial Institute i posiada tytuł MBA Indiana University of Pensylwania.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.