10.04.2020/16:40

Te święta nie będą ani radosne, ani wesołe, ani bogate

Polacy zrobili już zakupy na zapas, ograniczyli kontakty z innymi do minimum, nie wychodzą bez potrzeby z domów. Na co dzień dajemy sobie radę, ale przed świętami ograniczenia czasu epidemii stają się szczególnie dokuczliwe.

W najnowszym sondażu firma Inquiry spytała Polaków, jak planują spędzić Wielkanoc. Wynika z niego, że dla większości z nas nie będą to ani radosne, ani wesołe święta. 84 proc. ankietowanych zadeklarowało, że spędzi święta tylko w gronie rodziny i osób z którymi mieszka, 7 proc. osób zadeklarowało, że chce odwiedzić rodzinę lub znajomych, a 4 proc., że będzie gość osoby z którymi  nie mieszka. Dla niemal 60 proc. ankietowanych brak najbliższych, z którymi dotychczas spędzali święta będzie dotkliwym przeżyciem.

Tylko nieliczne osoby planują odwiedziny lub przyjmowanie gości, a ci, którzy nie planują żadnych odwiedzin (to aż 84 proc. badanych) uważają na ogół, że brak bliskiej rodziny w święta będzie dla nich dotkliwy. Ponadto Polacy zamierzają istotnie ograniczyć zakres przygotowań do świąt (mniej potraw deklaruje 38 proc., zaś mniejsze ilości – 25 proc. badanych), a co piąta osoba deklaruje że w ogóle nie będzie urządzać świąt w tej sytuacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.