25.07.2018/23:11

Telepizza wycofa się z Polski? W tle współpraca z Pizza Hut

Sieć pizzerii Telepizza rozważa wycofanie się z kilku rynków m.in. z Polski, żeby skupić się na wspólnej ekspansji z Pizza Hut w innych zakątkach świata. Jej restauracje mogłyby zostać przejęte właśnie przez Pizza Hut – wynika z nieoficjalnych informacji, na które powołuje się podał hiszpański dziennik "El Economista". Jak informuje „gazeta.pl” Polski oddział firmy zaprzecza tym informacjom.

Według dziennika "El Economista" hiszpańska Telepizza chce łącznie wyjść z ośmiu krajów, ale to Polska jest spośród nich zdecydowanie największym rynkiem, ze 119 pizzeriami. Pozostałe siedem państw, które Telepizza rzekomo miałaby opuścić, to Rosja, Francja, Wielka Brytania, Maroko, Czechy i Malta.

Jak pisze „gazeta.pl” to informacje o tyle zaskakujące, że plany rozwoju sieci np. w Wielkiej Brytanii, Rosji czy Francji były jeszcze niedawno bardzo ambitne. Takie plany miały pojawić się na czerwcowym zgromadzeniu akcjonariuszy Telepizzy.

Powodem decyzji miałaby być potrzeba zaangażowania wszystkich zasobów w działania biznesowe w Hiszpanii, Portugalii, Ameryce Łacińskiej (m.in. Chile, Kolumbia) czy w Szwajcarii. Rozwój na tych rynkach jest osią porozumienia zawartego w maju między Telepizzą a Pizza Hut (czyli największą nieamerykańską i amerykańską sieci pizzerii na świecie). Zakłada on wspólną ekspansję amerykańskiej i hiszpańskiej sieci w tamtym kierunku. Ambitny plan obejmuje otwarcie tam 2550 restauracji w 20 lat, w tym 1300 w pierwszych 10 latach współpracy. W większości będą to lokale pod marką Pizza Hut, a Telepizza będzie franczyzobiorcą.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.