03.04.2017/14:22

Tesco będzie sprzedawać ubezpieczenia dla zwierząt

Zainteresowanie dodatkowymi ubezpieczeniami wśród Polaków stabilnie rośnie. Poza podstawowym pakietem ubezpieczeniowym coraz częściej wybieramy dodatkowe polisy zdrowotne czy ubezpieczamy wartościowe przedmioty. Po dwóch latach od wprowadzenia innowacyjnej polisy na wypadek kradzieży roweru, Tesco wraz z firmą Link4 wprowadza kolejne nowości – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków wraz z ubezpieczeniem na wypadek powikłań po ukąszeniu kleszcza czy owadów oraz polisę Assistance dla zwierząt domowych.

Jak wskazują dane Polskiej Izby Ubezpieczeń, w okresie od stycznia do września 2016 dodatkową polisę wybrało 30% więcej Polaków niż jeszcze rok wcześniej*. W ciągu ostatnich dwóch lat klienci Tesco kupili ponad 130 tysięcy rowerów z ubezpieczeniem od kradzieży. Dane te wskazują, że dodatkowe polisy w ostatnim czasie zyskują na ważności. Tesco już połowie marca wprowadziło zupełnie nowe ubezpieczenie zwierząt domowych od następstw nieszczęśliwych wypadków, a w kwietniu poszerzy ofertę o ubezpieczenie osób od następstw nieszczęśliwych wypadków w tym na wypadek powikłań po ukąszeniach kleszczy i owadów.

- W przypadku nowego ubezpieczenia zwierząt domowych w razie nieszczęśliwego wypadku psa lub kota możemy liczyć na: organizację wizyty u weterynarza, transport do i z placówki weterynaryjnej oraz pokrycie kosztów wizyty weterynaryjnej. Nowa polisa zachęca również ceną. Ubezpieczenie jednego czworonoga to koszt 5,75 zł za miesiąc co rocznie daje jedynie 69 zł  – mówi Mikołaj Kozieł, dyrektor rozwoju sprzedaży B2B.

Jakie wypadki mogą zdarzyć się psom i kotom? Zwierzaki mogą wpaść pod nadjeżdżający samochód, motor lub rower. Media donoszą też o coraz częstszych umyślnych zatruciach psów.

Zdarza się także, że nasz ukochany psiak zostanie pogryziony przez innego psa. Kot może spaść na ziemię niekoniecznie na cztery łapy – po wypadnięciu z mieszkania przez okno lub balkon.

Już w kwietniu w ramach oferty Tesco Finanse pojawi się nowy produkt - ubezpieczenie osób od następstw nieszczęśliwych wypadków w tym na wypadek powikłań po ukąszeniach kleszczy i owadów.  

- To rozwiązanie dla wszystkich osób obawiających się coraz groźniejszych powikłań jak borelioza, odkleszczowe zapalenie mózgu, objawy anafilaktyczne czy uczulenia. W razie wystąpienia powikłań, w ramach polisy możemy liczyć na refundację leków a dodatkowo jesteśmy objęci atrakcyjną polisą w razie nieszczęśliwego wypadku - mówi Celestyna Nowak-Pędrak, menadżer zespołu Tesco Twoje Finanse.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.