19.05.2017/12:19

Tesco będzie sprzedawało ... karty Pokemon

Tesco wprowadza do sprzedaży zestawy kart Pokemon, z najnowszej serii Sun Moon. Pochodząca z Japonii gra karciana debiutowała w 1996 r. na fali popularności serii filmów animowanych. Obecnie ma szansę na drugą młodość w Polsce - informuje blog Spider's Web.

Karty Pokemon znów trafią do sprzedaży w Polsce. W sklepach sieci Tesco będzie można kupić karty do gry Pokemon z najnowszej serii Sun Moon - informuje blog Spider's Web. Karty dostępne będą w czterech pakietach, w ramach promocji trwającej od 18 maja do 1 czerwca br. Zestawy kosztować będą od 16,99 zł do 79,99 zł.

Pokemony to potwory występujące w serii japońskich kreskówek anime dla dzieci. Wraz z serialem pojawiły się gry na konsole Gameboy oraz kolekcjonerskie karty. Szał na Pokemony rozpoczął się w połowie lat 90-tych i trwał przez dobrych kilka lat. Gra karciana Pokemon dostępna jest od dawna w wersji elektronicznej, wciąż jednak sprzedawane są karty fizyczne.

Popularność Pokemonów rozbłysła nowym blaskiem kilka lat temu, gdy na rynku pojawiła się aplikacja Pokemon Go, która umożliwiała "łapanie" i "trenowanie" potworów w ternie otwartym ,dzięki technologii gps oraz rozszerzonej rzeczywistości. Obecnie Tesco dyskontuje do celów promocyjnych odradzającą się popularność tej zabawy.

Czytaj więcej na blogu Spider's Web

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nikowski 21.05.2017

    Najpierw były gry, potem karty, potem anime do chuja wacława!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.