28.03.2018/09:17

Tesco: Działania NSZZ Solidarność wprowadzają chaos i dezorientację

Nie milknie temat zmian stanowisk pracy w sklepach Tesco. Jak wynika z oficjalnego pisma przesłanego przez sieć do związku zawodowego NSZZ Solidarność Tesco "zdecydowana większość pracowników działu zgodności entuzjastycznie podeszło do szkoleń i nowych możliwości", a działania związku zawodowego polegające na informowaniu pracowników o możliwości braku zgody na zmianę "wprowadzają chaos i dezorientację".

Przypomnijmy, Tesco chce połączyć dotychczasowe stanowiska pracy tj. asystent ds. zapasów, asystent ds. standardów sklepu ( ceny i przebudowy) i asystent ds. rotacji towaru. 

W związku z doniesieniami, jakoby menadżerowie w sklepach poinformowali pracowników, że w przypadku braku podpisania zgody na pracę na nowych stanowiskach pracy, nie otrzymają oni podwyżek wynagrodzeń, NSZZ Solidarność Tesco skierowało oficjalne pismo do władz firmy, w którym wezwało do odstąpienia od wprowadzenia zmian.

Jak wynika z opublikowanej przez związek odpowiedzi udzielonej przez Tesco, kontynuowane są szkolenia pracowników. Ze względu na zdarzenia, przez które część pracowników nie wzięła jeszcze w nich udziału, część przygotowawczą do zmian przedłużono do końca kwietnia. Wtedy rozpocznie się faza praktyczna zmian.

- Wiemy, że wiele naszych Kolegów i Koleżanek bardzo ceni sobie możliwość rozwoju w miejscu pracy, dzięki której podnosi się ich pozycja zawodowa na rynku - brzmi fragment pisma przesłanego przez Tesco. Jednocześnie skomentowano działania NSZZ Solidarność Tesco: - Naszym zdaniem działania te niepotrzebnie wprowadzają chaos i dezorientację. Podkreślamy, że od początku mówiliśmy, że zmiana w dziale zgodności i obsługi klienta będzie dobrowolna - pisze Tesco.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Lena 22.04.2018

  U nas dyrektor powiedział że albo podpisujemy nowe umowy albo wypad z tesco.Muszę mieć pracę więc podpiszę.W niedzielę 29 kwietnia jedna z koleżanek zostaje sama i będzie wykonywać pracę 4 ludzi.Nie wiem jak ona to zrobi.przepatrzec daty, ceny, zapasy i na kasę latać bo u nas mało kasjerek.


 • Greg 04.04.2018

  Niech oni może lepiej zwiną interes bo to co robią w Polsce to porażka. Tesco Bytom z 6 kas samoobsługowych działają 3. Wybór tak 30% tego co w konkurencyjnych markerach.

 • Joan 02.04.2018

  Kpina!
  Nikt nigdy nie pytał działów zgodności czy im się zmiany podobają.
  Nikt oprócz związków zawodowych nie informuje o tym że zmiany są dobrowolne.
  Za przejęcie obowiązków które wykonują 4 działy chcą nam dać tzw wyrównanie ok 40 zł brutto(miesięcznie)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.