02.07.2018/08:48

Tesco i Carrefour dogadały się! Szykuje się sojusz gigantów

Tesco i Carrefour podpisały wstępne porozumienie, którego celem jest stworzenie wspólnej, międzynarodowej grupy zakupowej. Oficjalna umowa zostanie podpisana w ciągu dwóch miesięcy, ale już teraz znamy ogólne zarysy przyszłej współpracy.

Tesco i Carrefour będą razem podpisywały umowy z globalnymi dostawcami przy tworzeniu marek własnych. Współpraca będzie opierała się na trzyletnich planach operacyjnych.

Sojusz ma pozwolić obu firmom na zwiększenie jakości towarów i poszerzenie asortymentu o nowe produkty, a także obniżkę cen. Jak zapewniają sieci, współpraca wpłynie pozytywnie na dużych dostawców, ale zarówno Tesco, jak i Carrefour, będą mogły pracować na własną rękę z lokalnymi partnerami.

Ostateczna umowa związana z założeniem sojuszu zostanie podpisana w ciągu dwóch miesięcy. - Dzięki wspólnej pracy i wymianie doświadczeń będziemy mogli przygotować dla naszych klientów jeszcze lepszą ofertą, zwiększając wybór, jakość i wartość towarów - powiedział Dave Lewis, Chief Executive w Tesco Group.

Jak zaznaczył Alexandre Bompard, prezes i CEO w Carrefour Group, współpraca pozwoli na wzajemne uzupełnienie doświadczeń zakupowych dwóch grup handlowych. - To świetna szansa na rozwój naszych marek. Międzynarodowy sojusz jeszcze bardziej wzmocni Carrefoura i umożliwi jeszcze lepszą realizację strategii - dodał.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ:

Zasady nowego sojuszu mają być podobne do projektu Horizon, którego autorem są francuskie i niemieckie sieci: Auchan Retail, Casino Group, Metro oraz Schiever Group.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • widzący 02.07.2018

    kolejny sukces naszego rządu? artykuł na kilometr zalatuje kolejnym "sukcesem" brakuje tylko Morawieckiego rozkładającego ręce

  • sklepikarz 02.07.2018

    czyżby kończył się kolejny 2-3 letni okres niepłacenia podatków i trzeba było znów "sprzedać" sieć za 1 EURO ? hmm, ale już raz sprzedali,- to teraz sie zamienią ?

  • Fraida 02.07.2018

    powodzenia w dalszym ciągu sprowadzania "śmieci" i śmierdzących proszków do prania.- jeszcze więcej smrodu i śmieciowych produktów!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.