07.10.2020/20:42

Tesco mianowało nowego dyrektora finansowego

Nowym dyrektorem finansowym Tesco PLC zostanie Imran Nawaz, który dołączy jednocześnie do zarządu brytyjskiego operatora w kwietniu 2021 r.

Imran Nawaz ma doświadczenie w zarządzaniu w branży finansowej i wiedzę na temat globalnego przemysłu spożywczego. Wcześniej pracował na stanowisku dyrektora finansowego i dyrektora wykonawczego w Tate & Lyle oraz jako wiceprezes ds. finansów w Mondelēz Europe.

Nowy dyrektor finansowy Tesco rozpoczął karierę w Deloitte, a następnie w Philip Morris zajmował się audytem korporacyjnym. Przez 16 lat pracował w Mondelēz i Kraft Foods na różnych stanowiskach, zdobywając szerokie doświadczenie finansowe, biznesowe i międzynarodowe.

Tesco poinformowało w komunikacie, że Imran Nawaz otrzyma warunki zatrudnienia zgodnie z polityką wynagrodzeń Tesco. Jego podstawowe wynagrodzenie wyniesie 700 000 funtów rocznie, a standardowe świadczenia i nagrody motywacyjne będą współmierne do stanowiska. Jego składka emerytalna wyniesie 7,5 proc. wynagrodzenia podstawowego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także