19.11.2019/12:08

Tesco nawiązuje sojusz w Hiszpanii i otwiera pierwsze sklepy

Tesco otwiera swój pierwszy sklep w Hiszpanii. Brytyjska grupa sprzymierzyła się z firmą Overseas Imports z Alicante w celu „wyłącznej sprzedaży swoich produktów w Hiszpanii i Portugalii”, co już doprowadziło do powstania marki supermarketów The Food Co.

Pierwszy sklep otworzył swoje podwoje w Puerto de Mazarrón, poinformował serwis Alimarket.es. Placówka o powierzchni 1000 metrów kwadratowych i ofercie 7500 produktów nie będzie ostatnim z tego sojuszu, ponieważ firma Overseas Imports już planuje otwarcie dwóch innych sklepów pod marką The Food Co w Mijas ( Malaga) i Ibiza (Baleary). Już w przyszłym roku planują otwarcie swoich pierwszych sklepów w Portugalii i Gibraltarze, a w 2021 r. w Madrycie i Barcelonie.

Food Co będzie kontrolowane przez Overseas Imports Spain, chociaż w pierwszej otwartej siedzibie firmy można przeczytać nazwę Tesco pod jej marką. Brytyjska grupa zamknęła 2018 rok obrotami w wysokości 56 883 mln euro, a 2017 rok zakończyła wynikiem 50 993 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.