11.10.2018/14:34

Tesco obdzieli grantami 375 projektów w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”

Od 8 października aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizacje projektu społecznego w ramach V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Tesco  przekaże na ten cel aż 1 125 000 złotych. Brytyjski operator już po raz piąty organizuje akcję skierowaną do lokalnych społeczności.

Od 2016 roku Tesco, przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje i organizacje pozarządowe realizując program „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu dwóch lat trwania  programu lokalni działacze zrealizowali 815 projektów społecznych, które wpłynęły na modernizację ich okolicy. Przekazując granty na społeczne inicjatywy Tesco wspiera rozwój otoczenia, w którym – jako globalna sieć handlowa – funkcjonuje.  

Na potrzeby programu Polska została podzielona na mikroregiony, w obrębie których organizacje pozarządowe mogą zdobyć dofinansowanie na realizację działań. W każdym z nich wsparcie finansowe otrzymają aż trzy inicjatywy społeczne. Pomysł na lokalne działania można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy od 8 października do 18 listopada 2018 roku.

- Aktywni mieszkańcy są naszym motorem do działań, a nasza motywacja rośnie, gdy widzimy tak pozytywny odbiór programu. Wierzymy, że nawet najmniejszy gest ma wielkie znaczenie, dlatego ponownie nagrodzimy nie jeden, a trzy projekty społeczne w każdym regionie - mówi Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji Tesco.

Program otwarty jest na każdego, inicjatywy mają dotykać tego, czego klienci i pracownicy Tesco potrzebują wokół siebie najbardziej. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Wnioski mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych  zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.

Jako międzynarodowa sieć handlowa, Tesco realizując program „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalnych aktywistów poprzez przekazywanie grantów na zgłaszane przez nich projekty, dotyczące poprawy ich najbliższego otoczenia. Kluczowymi priorytetami firmy są m.in. przeciwdziałanie marnowaniu żywności, wspieranie lokalnych społeczności, poprawa zdrowia oraz dostarczanie przyjaznych środowisku, wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Pomagając lokalnie, Tesco kreuje zmiany w skali globalnej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.