08.04.2020/08:46

Tesco podaje wstępne wyniki finansowe za 2019/20 r. W Europie Centralnej dwucyfrowy spadek sprzedaży!

Grupa Tesco opublikowała wstępne wyniki finansowe za rok finansowy, kończący się 29 lutego 2020 r. Zarząd zapewnia, że proces naprawczy został zakończony z sukcesem. Co prawda sprzedaż w skali grupy nieznacznie spadła, ale zysk operacyjny wzrósł dwucyfrowo. Jednak wyniki sprzedażowe w regionie Europy Centralnej, gdzie trwa głęboka restrukturyzacja, wyglądają fatalnie – dwucyfrowy spadek przychodów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Praktyk 09.04.2020

  no przecież chceli mieć dwucyfrowy wynik i maja. Strategia MS zadziałała . Zostanie nagrodzony ...
  Odpowiadając 'Dostawcy do Tesco" - strata tez będzie dwucyfrowa. Ebidta -12%?

 • Giga2 09.04.2020

  Widać tu kilku hejterów z jedynie słusznej partii, które chce wprowadzić dyktaturę w Polsce. Jak tak dalej Pis będzie się awanturował to dużo ludzi i firm ucieknie z PL i będziemy jak Korea Północna czy Białoruś. A stan klęski żywiołowej i jego wprowadzenie to jest obowiązek pisu bo wynika z Konstytucji. Wybory w obecnej sytuacji i do tego sprzeczne z Konstytucją będą nieważne. Sam Trump stwierdził, że wybory korespondencyjne to jest metoda dla oszustów i powiedział, że ich nigdy nie zorganizuje.

 • Ten artykuł to ściema 08.04.2020

  Widać że ten artykuł został zlecony przez piar Tesco. Jasne wycofywali się z Polski bo trzeba było płacić podatki których notorycznie unikali, teraz gdy opozycja chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej nagle im się już opłaca?! Poprostu umią liczyć i czekają na extra kasę z odszkodowań. A już teraz wykazują wcześniejsze spadki, notabene które powstały na skutek zmniejszania powieszcchni i ilość sklepów. I już zapewne zgłosili się do naszego Państwa o dolaty. A tak na marginesie kto teraz kupuje w Tesco, tam jest bardzo drogo. Jedna wielka ściema. Gratuluje autorowi super tematu hahaha

 • Meow 08.04.2020

  Nie rozumiem tych niezdrowych ekscytacji autora wynikiem TESCO. Przecież już w zeszłym roku ogłosili plan restrukturyzacji, gdzie zaznaczono że liczą się że spadkiem sprzedaży. A takiego zysku operacyjnego to tylko pozazdrościć

 • chaos_nick 08.04.2020

  Pierdzielenie że trawa jest zielona a niebo niebieskie a my się mamy wyśmienicie

 • nazir 08.04.2020

  zysk operacyjny wzrosl2 cyfrowo

 • 08.04.2020

  Z moich informacji wiem, że terminowo Tesco płaci jednemu dostawcy.... Jest to dostawca energii elektrycznej

 • 08.04.2020

  Wyniki tej firmy wiemy, że są dramatyczne. Wiemy, że uciekają z PL. Czy coś wiadomo, że wycofują się oprócz Krakowa, Wrocławia, Bełchatowa, Gdańska i Łodzi?

 • dostawca do TESCO 08.04.2020

  nie rozumiem tytułu, że wyniki fatalne? Tesco od zeszłego roku mówiło, że głównym celem jest zwiększenie zysku operacyjnego, kosztem straty sprzedaży i udziałów na rynku. Z tego co widać powyżej, udało się im to zrobić! Autor tego artykułu powinien skończyć jakieś minimum ekonomi, bo chyba nie rozumie, że większa sprzedaż nie równa się większy zysk. Jako dostawca do TESCO cieszę się, że TESCO sobie poradziło zna trudnym rynku Polskim. Dostarczam artykuły do większości sieci w Polsce i nikt tak punktualnie nie płaci jak TESCO, dlatego trzymam za Was kciuki!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.