15.02.2020/11:26

Tesco podniesie wynagrodzenia w Polsce! Nastąpił przełom w negocjacjach ze związkowcami

Związek zawodowy Solidarność działający w Tesco Polska podał, że od marca miesięczne wynagrodzenia w sklepach oraz centrach dystrybucji wzrosną średnio około 6 proc. brutto w przeliczeniu na pełny etat.

„NSZZ "Solidarność" otrzymał e - mail informację od pracodawcy, o tym że jednak pracodawca podjął decyzję o procesie podwyżek wynagrodzeń, pracodawca zapewnił organizację, że niezwłocznie prześle szczegółowe informacje” – podali związkowcy na swoim profilu facebookowym.

Dodali, że podwyżka będzie dotyczyć około 94 proc. pracowników na aktualnych w strukturze stanowiskach, których obecne wynagrodzenie znajduje się w widełkach płacowych – z wyłączeniem kierowników sklepów i menadżerów DC.

Przypomnijmy, że związek NSZZ „Solidarność” już od jakiegoś czasu domaga się podwyżek od pracodawcy. Sieć, która rakiem wycofuje się z Polski, nie zgodziła się na podniesienie pensji od niemal roku. Trwał więc spór zbiorowy między Tesco a pracownikami, którzy w sieci jeszcze pozostali. Część pracowników Tesco została przejęta przez sieć Kaufland, która przejęła lokalizacje po brytyjskim detaliście i rozpoczęła własną działalność.

Związek zawodowy przypomniał na swoim koncie na Facebooku, że 5 kwietnia 2019 roku OZ NSZZ Solidarność przy Tesco (Polska) Sp. z o.o. przedstawił postulaty podwyżkowe w rozumieniu ustawy z 23 maja 1991 roku o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, dotyczące wzrostu wynagrodzeń pracowników w 2019 roku.

Związkowcy domagali się podwyżek płac – o 350 zł brutto dla pracowników podstawowych wszystkich grup płacowych w sklepach wszystkich formatów oraz o 200 zł brutto w przypadku pracowników na stanowiskach kierowniczych. Podwyżki chcieli wyegzekwować od 1 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Personalna 20.02.2020

    No wielki sukces ! Inflacja na żywności 10 % a Tesco i tak jest w takiej agonii że nie ma to znaczenia ! Kto tam jeszcze pracuje ? Nieudaczniku ......

  • Fff 18.02.2020

    Buhahaha śmiech na sali 6%

  • Praktyk 17.02.2020

    dlugo to nie potrwa...wiec nie bedzie to ich wiele kosztowac.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.