26.06.2020/12:28

Tesco Polska rozpoczyna procedurę zwolnień grupowych pracowników likwidowanych hipermarketów

Spółka Tesco Polska zawiadomiła o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników. Zwolnienia obejmą pracowników dwóch sklepów formatu Compact Hipermarket – w Częstochowie i Mielcu. O komunikacie pracodawcy poinformowała w mediach społecznościowych zakładowa Solidarność.

Jako przyczynę zwolnień Tesco podaje zamknięcie dwóch hipermarketów sieci – w Częstochowie i Mielcu – a w konsekwencji likwidację miejsc pracy. „[Przyczyną zwolnień jest – red.] zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, centrów dystrybucji, biura głównego oraz zamykanych sklepów, w tym obejmujących likwidację stanowisk lub redukcję zatrudnienia na określonych stanowiskach, w związku z przyczynami ekonomicznymi.” – czytamy w komunikacie.

Zwolnienia grupowe odbędą się w planowanym terminie 17.07.2020 – 30.09.2020. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy. O kolejności zwolnień decydować będzie termin zamknięcia sklepu, a także okres zatrudnienia danej osoby w firmie oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę.

„Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy
zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę.
W związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach zwolnień grupowych, pracownikom przysługiwać będzie
odprawa pieniężna w wysokości zgodnej z postanowieniami Ustawy” – informuje Tesco.

Należy podkreślić, że obie placówki znalazły się na liście 19 sklepów Tesco, których nie kupi Netto – duński detalista przejmie pozostałych 301 marketów sieci brytyjskiej w Polsce.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Laura 26.06.2020

    Wow, zamykają!!! A co z najemcami Pasaży? WH, może tym tematem się zainteresujecie? Na uwagę zasługują też pozostałe 17 pasaży.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.