01.09.2020/08:38

Tesco Polska podało datę zamknięcia serwisu e-commerce oraz 6 likwidowanych hipermarketów

Tesco Polska potwierdziło w nadesłanym do portalu wiadomoscihandlowe.pl komunikacie, że firma przygotowuje się do przejęcia polskiej części swojego biznesu przez Salling Group. Biuro prasowe zaznacza, że serwis e-commerce oraz przeznaczone do zamknięcia hipermarkety będą działać do 31 października 2020 r.

Ponieważ serwis e-commerce opuszczającego polski rynek detalisty nie został objęty umową z duńską Salling Group, zapadła decyzja o jego zamknięciu. O dacie zamknięcia usługi E-zakupy zostali poinformowani pracownicy działu sprzedaży internetowej.

– Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi. Usługa E-zakupy, wprowadzona w 2012 roku, zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów. Niezależnie od tej decyzji, przed nami perspektywy nowych, fascynujących projektów w ramach większego, połączonego biznesu – skomentował dyrektor zarządzający Tesco Polska, Martin Behan.

Tesco potwierdziło także datę zamknięcia 6 hipermarketów nie objętych transakcją sprzedaży do Salling Group. Sklepy pozostają otwarte do 31 października 2020 roku.

Przypomnijmy, będą to następujące placówki:

 • Warszawa (ul. Połczyńska),
 • Bielsko-Biala (ul. Warszawska),
 • Opole (ul. Ozimska),
 • Łódź (ul. Widzewska),
 • Gdynia (ul. Nowowiczlińska),
 • Ostrów Wielkopolski (ul. Kaliska)

– Nasze sklepy pozostają otwarte, a cały zespół Tesco kontynuuje pracę w trosce o komfort, bezpieczeństwo i jak najlepsze doświadczenia klientów. Zachęcam także do korzystania z serwisu E-zakupy, który będzie dostępny przez najbliższe dwa miesiące – dodał Martin Behan.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Daria 04.09.2020

  Od poczatku korzystam z etesco dla mnie było jedynym sposobem na zakupy , szkoda .

 • Gniańsk 01.09.2020

  Behan położył Tesco Polska na rzecz "Czechosłowacji"

 • Klient - pracownik 01.09.2020

  Pierwszy do zwolnieni powinień być

 • Marek 01.09.2020

  Co za arogancja ! Jeszcze zaprasza na zakupy przez 2 miesiące. A w ostatnich miesiącach kolejne pieniądze włożone w rozbudowę e-commerce. Po co to było ? Wracajcie , skąd przyszliście. Jak najszybciej. Nic tu po Was.

 • Kris 01.09.2020

  Gość kompletnie odklejony od rzeczywistości
  "przed nami perspektywy nowych, fascynujących projektów w ramach większego, połączonego biznesu – skomentował dyrektor zarządzający Tesco Polska, Martin Behan."

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także