19.09.2019/15:59

Tesco potwierdza, że zwolni nawet 2,1 tys. pracowników. Zamknięcie pięciu sklepów coraz bliżej

Tesco Polska wystosowało wczoraj pod adresem działających w firmie zakładowych organizacji związkowych oficjalne zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników. Jedną z przyczyn jest zamknięcie sklepów formatu Hipermarket, Compact Hipermarket oraz Supermarket.

W piśmie czytamy, że zamknięte zostają hipermarkety Bydgoszcz i Warszawa Piastów, kompaktowy hipermarket Sosnowiec oraz supermarkety Warszawa Wolska i Zabierzów.

Kolejna przyczyna zwolnień grupowych, podana w zawiadomieniu, to "zmiany struktur oraz redukcja zatrudnienia w sklepach formatu Hipermarket na stanowiskach podstawowych i osób sprawujących nadzór nad pracownikami”. Trzeci powód to zamknięcie działów w wybranych sklepach, a ostatni to "zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, zamykanych jednostek, biura głównego".

Wszystkie podane wyżej powody są związane "z przyczynami ekonomicznymi".

Jak informuje Tesco, zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 1996 osób zajmujących stanowiska podstawowe oraz maksymalnie 121 osób z nadzoru.

Zwolnienia odbędą się w zaplanowanym terminie od 10 października 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Zawiadomienie wysłane zostało pod adresem zakładowych organizacji NSZZ Solidarność przy Tesco Polska, KZ WZZ Sierpień 80, OM NSZZ Solidarność 80 w Gliwicach, ZZPH przy Tesco w Gliwicach oraz OZ OPZZ KP przy Tesco w Częstochowie.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Laura 22.09.2019

    Co będzie po Tesco? Są kandydaci na taką Kapelankę lub Fieldorfa? Pracownicy znajdą sobie nową robotę, prawdopodobnie lepszą. Mnie interesują obiekty czy będą stały puste czy ktoś to weźmie?

  • elef 21.09.2019

    Przy braku bezrobocia za rządów PiS ci ludzie znajdą szybciej oracę niż za rządów Platformy Oszustów i bezrobociu ponad 30 % jak to było jeszcze cztery kata temu.

  • Aaaaaa 19.09.2019

    Zwijają się krok po kroku. No i dobrze niech spadają ze swoim syfem i brudem

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.