01.08.2016/22:09

Tesco reorganizuje e-sprzedaż. Będą zwolnienia grupowe

Tesco reorganizuje w Polsce biznes e-commerce w wybranych sklepach. Operator zdecydował o zamknięciach niektórych e-sklepów i zwolnieniach w działach sprzedaży internetowej w kilku hipermarketach sieci.

Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność otrzymała w dniu 29 lipca 2016 r., zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników z pracownikami działów sprzedaży internetowej w hipermarketach Jelenia Góra ul. Jana Pawła II 17, Szczawno Zdrój ul. Łączyńskiego 44, Rzeszów al. Powstańców Warszawy 13.

Przyczyną zwolnień grupowych jest zamknięcie lub zmiana organizacji działów sprzedaży internetowej w hipermarketach Jelenia Góra ul. Jana Pawła II 17, Szczawno Zdrój ul. Łączyńskiego 44, Rzeszów al. Powstańców Warszawy 13, w związku z przyczynami ekonomicznymi.

Jak zapowiadają związkowcy, w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie w ramach konsultacji ws. planowanych zwolnień grupowych.

Sieć Tesco uruchomiła w Polsce sklep internetowy Tesco Ezakupy w 2012 r. Obecnie usługa jest dostępna w 27 hipermarketach w całym kraju. Udziały Tesco w polskim rynku e-grocery sięgają niemal 50 proc.

Tesco zarządza w Polsce siecią ponad 400 hiper- i supermarketów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.