24.03.2020/20:13

Tesco rozda pracownikom w Polsce nagrody za pracę w trudnych warunkach

Sieć Tesco w Polsce poinformowała, że podjęła szereg działań i środków mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom w trudnym okresie epidemii. Dziś sieć handlowa ogłasza wprowadzenie specjalnych nagród dla pracowników sklepów oraz centrów dystrybucji. Firma nie podała jednak ich wysokości.

Rozprzestrzenianie się epidemii i wprowadzenie kwarantanny wymaga od sieci handlowych podjęcia niestandardowych działań. Od początku pojawienia się zagrożenia, jakie niesie ze sobą koronawirus, Tesco podjęło szereg kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i klientom. Dziś sieć handlowa ogłosiła wprowadzenie dodatkowych nagród finansowych dla pracowników sklepów i centrów dystrybucji.

- Każdego dnia tysiące naszych kolegów i koleżanek pracuje, by zapewnić Polakom dostęp do żywności i innych niezbędnych produktów. Jestem niezmiernie dumny ze sposobu, w jaki koleżanki i koledzy w Tesco działają w tych wyjątkowych okolicznościach. Wszyscy zasługują na uznanie, a szczególnie chciałbym podziękować osobom pracującym w sklepach i centrach dystrybucji. – podkreśla Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

I dodaje – Od początku trwania epidemii dokładamy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim przebywającym w obiektach Tesco, zarówno pracownikom, dostawcom, jak i klientom. Ich zdrowie i komfort są dla nas najwyższym priorytetem.

Jak informuje sieć handlowa w ciągu najbliższych dwóch tygodni we wszystkich sklepach Tesco przy kasach zostaną zamontowanie przegrody z pleksi. Dzięki temu klienci będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej w trakcie dokonywania zakupów. Szyba ochroni także pracowników, którzy cały czas mają dostęp do niezbędnych środków dezynfekujących, rękawiczek i chusteczek antybakteryjnych.

Z myślą o klientach i o tym jak robią zakupy, wprowadzone zostały czytelne zasady i oznaczenia dotyczące bezpiecznej odległości w strefach kas i przy ladach oraz komunikaty zachęcające do płatności bezgotówkowych i zbliżeniowych. Wszyscy klienci zostali poproszeni o używanie rękawiczek jednorazowych w działach z produktami świeżymi. W zależności od sklepu, pieczywo znajduje się w odpowiednich pokrywach lub jest pakowane. Zamknięte zostały także wszystkie urządzenia służące do samodzielnego krojenia chleba. Została wzmocniona procedura mycia i dezynfekcji wózków, koszyków, poręczy, klamek, urządzeń scan&shop oraz kas. Z kolei wczoraj Tesco poinformowało o wprowadzeniu specjalnych godzin, w trakcie których seniorzy i osoby z grupy podwyższonego ryzyka będą mogły sprawnie dokonać zakupów.

Sklepy to nie jedyny obszar, w którym zostały podjęte dodatkowe środki bezpieczeństwa. Dwa  centra dystrybucji Tesco codziennie pracują, by wszystkie dostawy sprawnie i bezpiecznie docierały do sklepów. Także tam wprowadzone zostały zaostrzone wymogi dotyczące dezynfekcji oraz zakaz wejścia dla osób trzecich, niezwiązanych z ich funkcjonowaniem; kierowcy dostarczający towary nie opuszczają kabin swoich samochodów podczas rozładunku.

Dodaj komentarz

16 komentarzy

 • Max 26.03.2020

  Pracownicy mają cały czas dostep do środków dezynfekujących??? Buahahahhaa ,ależ w tym artykule kogoś poniosło.Dobry dowcip. Tesco może się obudzi jak wszyscy pracownicy pójdą na kwarantanne.

 • Pracownik e-sprzedaży!!!! 26.03.2020

  Ochrona zdrowia?? Jeździmy do ludzi na kwarantannie. Brak maseczek dla nas!!!! Na moje pytanie o maseczki dostałem informację, że ... brak informacji aby były w ogóle zamówione!!! Dodatek dla pracowników - GIGANTYCZNY - 3 zł za godzinę i to uwaga!!!! BRUTTO!!!! Normalnie w tym roku tydzień na malediwach i tydzień na bahamach spędzę z rodziną......a nie czekajcie - może jeszcze i ja i dzieci i partnerka będziemy na kwarantannie - o ile przeżyjemy!! A państwo szefostwo (w tym pan Behań) weźmie sobie 50tys euro za rekordową sprzedaż w tym okresie!!!

 • gość 25.03.2020

  Z bezpieczeństwem krucho ale babcie zamiast siedzieć w domu to do Tesco po batoniki na nudę i stoi w kolejce A potem będzie płacz bo babcia chora

 • Pracownik 25.03.2020

  To co się dzieje w Tesco to totalna porażka. Zero rękawiczek, pracownicy kupują sobie sami, zero płynów dezynfekujących i żeli antybakteryjnych. A te 500 zł brutto co mamy dostać to jest liczone od ilości przepracowanych godzin i np.jak miałaś/łeś w tym okresie urlop, który oni ci sami dali to za te dni ci nie zapłacą. Ale jeśli przyszedłeś chory do pracy i kierownik cie odesłał do domu to za te dni ci zapłacą. Gdzie tu logika.

 • Gość. 25.03.2020

  W innych sklepach zachowane odległości szyby powstawiane. Dla kasjerek rękawiczki i to zadurze. Co mi z rękawiczek jak i tak pieniądze bierze się do dłoni i wydaje co to za ochrona. Żenada Tesco budzi się po 3 tyg. Do ochrony śmiechu warte.

 • Gość 25.03.2020

  Tesco i bezpieczeństwo to chyba kpina nie ma żadnych płynów do dezynfekcji wuzki stoją na parkingu jeden klient zostawia drugi bierze i idzie na zakupy w sklepie jest to samo

 • Pracownik 25.03.2020

  Zaskakuje mnie obluda tej firmy

 • Szok 25.03.2020

  Jakie bezpieczenstwo!!!!! Srodkow dezynfekcyjnych brak, rekawiczek brak widzialam jak pracownica sama sobie kupowala na sklepie zeby miec,, pleksa pozal sie boze przed niczym nie chroni, a dodatek to 500 zl dodatku za marzec i 500 zl za kwiecien za 100 procent obecnosci. A co do godzin seniorow to co maja zrobic seniorzy ktorzy pracuja w tej sieci?

 • Swaj klient 25.03.2020

  Jak można tak traktować pracowników i narażać ich. Brak odpowiednich zabezpieczeń to SKANDAL.

 • Klient 25.03.2020

  Niech się ogarną. Ludzie się narażają, a oni maja to głęboko i nie potrafią ich odpowiednio zabezpieczyć. Szczerze współczuje pracownika i życzę dużo wytrzymałości oraz aby ich pracodawcy w końcu przejrzeli na oczy!!!!

 • Codzienny naoczny świadek i uczestnik tej ŻENADY 25.03.2020

  W innych sklepach bezpieczeństwo na pierwszym miejscu i można to było wprowadzić od zaraz, ale w tesco trzeba aż trzech tygodni żeby załatwić pleksy, bo nadal ich nie ma!!!! ŻŁOSNE!! W innych DUŻYCH sklepach jest ograniczenie ilości osób dla tesco jest to nie możliwe bo target jest na pierwszym miejscu !!!Bezpieczeństwo ogranicza się do zadużych rękawiczek lateksowych i kilku żeli antybakteryjnuch

 • Daniels 25.03.2020

  No właśńie.w Suwałkach to zero plexi i jakiejś oddzielnosci.rekawiczki pod wydziałem i środki odkażające też.materialy ,chyba plexa do izolacji od paru dni leżą na magazynie tylko nikt nic nie robi. Angielskie myślenie (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

 • Pracownik tesco 25.03.2020

  Dlaczego nie wiadomo w jakiej wysokości ta premia ? Bo kierownictwo pochowane w biurach dostanie godziwe premie , a zwykli pracownicy na lini frontu się narażają i pewnie ta premia w śmiesznej wysokości 42.95 brutto!!!!!!!

 • Daro 25.03.2020

  Ten co wypisuje brednie na temat bezpieczeństwa to chyba nie widział jak to wygląda w rzeczywistości a gdzie bezpieczeństwo kasjerek o tym nik nie myśli tylko o klientach bo tylko kasa się liczy masakra

 • Czester636 25.03.2020

  Centra Dystrybucja 500zl brutto ale trzeba spełnić 1 warunek trzeba mieć 168 godzin przepracowany w miesiacu

 • EmRe 25.03.2020

  Tesco za brak nieobecności daje jedną czekoladę.
  Ciekawe co teraz " Praliny"

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.