24.08.2020/21:22

Tesco stworzy 16 tys. stałych miejsc pracy. Wszystko dzięki rozwojowi e-commerce

Tesco ogłosiło, że utworzy 16 tys. stałych etatów, aby wspierać rozwój swojej brytyjskiej działalności e-commerce. Przed pandemią około 9 proc. sprzedaży Tesco w Wielkiej Brytanii stanowiła sprzedaż internetowa. Obecnie liczba ta przekracza 16 proc., a sieć marketów spodziewa się sprzedaży online w tym roku na poziomie ponad 5,5 mld funtów, w porównaniu z 3,3 mld funtów w zeszłym roku.

Tworzone przez Tesco 16 tys. etatów jest niezależne od 4 tys. stałych miejsc pracy już utworzonych od początku pandemii COVID-19. Firma planuje zaangażować na stałe około 10 tys. osób kompletujących zamówienia klientów i 3 tys. kierowców do ich dostarczania, a także szereg innych etatów w sklepach i centrach dystrybucji.

Detalista oczekuje, że większość etatów zostanie obsadzona przez osoby, które dołączyły tymczasowo na początku pandemii COVID-19, ale teraz chcą pozostać w pracy na stałe. Praca stała będzie najpierw oferowana tymczasowym współpracownikom, a pozostałe wolne stanowiska będą rekrutowane zewnętrznie.

W kwietniu br. Tesco jako pierwszy sprzedawca w Wielkiej Brytanii zrealizował milion zamówień online w ciągu tygodnia. Na Wyspach Brytyjskich Tesco obsługuje obecnie prawie 1,5 mln klientów tygodniowo, w porównaniu z około 600 tys. na początku pandemii. Zatrudnienie w ecommerce będzie rosło w najbliższych miesiącach, ponieważ rozwija się biznes internetowy detalisty.

Sieć supermarketów będzie również kontynuowała staże i programy mające na celu przyciągnięcie absolwentów szkół i absolwentów, a ponad 80 młodych ludzi dołączy w przyszłym miesiącu do programu stażowego w sklepach, centrach dystrybucji i biurach. Prawie 50 studentów wzięło również udział w tegorocznym programie letnich praktyk Tesco, który przebiegał zgodnie z planem i został zrealizowany wirtualnie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także