26.10.2016/08:16

Tesco testuje wydawanie elektronicznych paragonów

Grupa Tesco testuje w dwóch brytyjskich sklepach (w Harlow i Essex) technologię „Tap & Tag”, czyli wydawania cyfrowego paragonu, która ma zastąpić papierowe rachunki. Jak informuje IGD przy projekcie brytyjski operator współpracuje z firmą Tag Retail Systems.

Technologia „Tap&Tag” jest testowana w ramach terminalu płatniczego przy kasach samoobsługowych. Klient płacąc za pomocą karty zbliżeniowej lub płatności mobilnych może otrzymać elektroniczny paragon z kodem kreskowym za pośrednictwem poczty elektronicznej, aplikacji lub portalu internetowego.

Inicjatywa ma na celu ochronę środowiska poprzez zmniejszenie ilości papierowych odpadów, redukcję kosztów papieru, ma także dać klientom większy wybór. Jak zapewniają przedstawiciele Tesco cyfrowy paragon, to także mniejsze ryzyko zgubienia rachunku i ograniczenie ewentualnych nadużyć.

Tesco testuje „Tap&Tag”, m.in. w ramach własnej aplikacji PayQwiq, czyli mobilnego portfela.

Źródło: IGD

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.