03.11.2016/15:58

Tesco uruchomi w piątek nowy magazyn w Komornikach

4 listopada Tesco Polska oficjalnie uruchomi w Komornikach pod Poznaniem nowe centrum dystrybucyjne. W magazynie znajdzie pracę prawie 200 osób.

Nowy magazyn dołączy do dwóch działających aktualnie centrów dystrybucji Tesco zlokalizowanych w Teresinie koło Warszawy i Gliwicach. Magazyn w Komornikach rozpocznie pracę na przełomie września i października, a jego oficjalne uruchomienie odbędzie się na początku listopada.

Centrum będzie obsługiwać ok. 140 sklepów Tesco w północno-zachodniej Polsce. Z magazynu realizowane będą dostawy tzw. suchej żywności, czyli produktów niewymagających przechowywania i transportu w obniżonych temperaturach.

- Obiekt pozwoli znacząco zoptymalizować koszty działalności logistycznej w Polsce i mocno poprawi siatkę dystrybucyjną w całym kraju.  Pozwoli nam odpowiednio rozłożyć obciążenia między wszystkimi obiektami. Z nowego magazynu towary dostarczane będą do 119 sklepów Tesco w Polsce, ulokowanych na Północy i Zachodzie kraju. Uruchomienie trzeciego centrum dystrybucyjnego pozwoli nam znacząco zoptymalizować koszty działalności logistycznej w Polsce, a zarazem stworzy nowe miejsca pracy. Inwestycja ta jest dowodem na to, iż Tesco w Polsce stawia na rozwój – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

I dodaje: - Otwarcie trzeciego dużego magazynu mocno wpłynie na poprawienie modelu kosztowego Tesco, a co za tym idzie – również na naszą konkurencyjność, gdyż oszczędności, które wypracujemy, zamierzamy zainwestować w ulepszenie oferty dla klientów. Dzięki trzem dużym magazynom, będziemy w stanie znacznie lepiej dostosować asortyment do potrzeb klienta, co przełoży się na poprawę konkurencyjności Tesco.

Sieć Tesco zarządza w Polsce siecią ponad 400 hiper- i supermarketów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.