24.01.2017/10:52

Tesco wprowadza opłatę za reklamówki przy zamawianiu produktów przez internet

Sieć Tesco począwszy od 1 lutego br. zacznie pobierać od swoich e-klientów (usługa Tesco Ezakupy) zryczałtowaną opłatę w wysokości 50 groszy za torby foliowe, w które pakowane będą produkty zamówione online. Klienci e-sklepu Tesco będą jednak mogli uniknąć płacenia nowej opłaty, decydując się na opcję zamówienia towaru bez reklamówek.

- Chcemy zmniejszyć ilość odpadów, powstających podczas zakupów, by Ezakupy były bardziej przyjazne środowisku. Kupując w sklepie stacjonarnym, klienci mogą sami wybrać między „jednorazówką” a własną torbą wielokrotnego użytku. Chcemy dać im podobny wybór także w serwisie Ezakupy, często bowiem otrzymywaliśmy od naszych klientów sugestie w tym zakresie – komentuje Krzysztof Kamiński, menadżer działu sprzedaży internetowej Tesco Polska.

Jak mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Michał Sikora, kierownik ds. komunikacji Tesco Polska, niezależnie od nowych regulacji, w plastikowe torebki w Ezakupach będą nadal bezpłatnie pakowane te produkty, które wymagają tego z powodów higienicznych, jak np. świeże mięso, ryby czy detegrenty.

- Wierzymy, iż wspólnie z naszymi klientami przyczynimy się do dalszej redukcji ilości plastiku, który towarzyszy zakupom - to naturalna decyzja po zastąpieniu w naszych „stacjonarnych” sklepach w 2012 roku bezpłatnych jednorazówek bardziej wytrzymałymi torbami foliowymi w cenie 10 groszy (za sztukę). W ofercie mamy także m.in. torby papierowe wykonane w 100 proc. z makulatury oraz torby z trzciny cukrowej. Warto zaznaczyć, iż statystycznie każdy z nas wykorzystuje ponad 450 toreb w ciągu roku - podkreśla Sikora.

Rozwiązanie wprowadzane od lutego w Polsce Tesco testowało wcześniej na Węgrzech. Klienci Tesco Polska o zmieniającym się regulaminie usługi Ezakupy zostali poinformowani w ostatnich dniach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.