19.06.2017/09:45

Tesco wygrywa w sądzie i może wybudować galerię na Kabatach

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że plan miejscowy na Kabatach uchwalono zgodnie z prawem. Skarga spółdzielni SAM-81 została odrzucona. W miejscu Tesco może więc powstać duża galeria - prawie taka jak na Mokotowie – pisze tvnwarszawa.tvn24.pl.

Przypomnijmy, że Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla części Kabat został uchwalony blisko dziewięć lat temu. Wedle niego w miejscu dzisiejszego hipermarketu Tesco przy al. KEN może powstać galeria o powierzchni 132 mkw., czyli zbliżona wymiarami do Galerii Mokotów. Inwestor chce to wykorzystać i budować na 4,5 hektarowej działce, tuż przy blokach spółdzielni mieszkaniowej SAM-81. Trzy lata temu spółdzielnia postanowiła zaskarżyć zapisy planu do sądu. Przedstawiciele spółdzielni powoływali się na art. 101 ustawy o samorządzie gminnym. Według niego plan można zaskarżyć, jeżeli narusza interes prawny.

We wtorek zapadł kolejny wyrok w pierwszej instancji. Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że plan został uchwalony zgodnie z prawem. Jeśli wyrok WSA zostanie utrzymany w mocy na terenie, gdzie dzisiaj stoi niska hala Tesco, może stanąć duża galeria handlowa.

Więcej tvnwarszawa.tvn24.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.