06.07.2016/10:25

Tesco zacieśnia współpracę z MoneyGram

Od lutego 2016 r. sieć Tesco współpracuje z firmą MoneyGram, specjalizującą się w obsłudze przekazów pieniężnych. Usługi MoneyGram na ten moment oferowane są już w 73 największych hipermarketach brytyjskiego Tesco w Polsce, a do końca roku będzie z nich można skorzystać w 160 największych sklepach brytyjskiej sieci.

Docelowo przekazy pieniężne za pośrednictwem MoneyGram będzie można dokonywać we wszystkich 450 hiper- i supermarketach Tesco w Polsce. Na całym świecie z usług MoneyGram korzystać można w ponad 350 tys. punktów.

Firmy  MoneyGram i Tesco kooperują już ze sobą na rynku brytyjskim. Udaną współpracę w Wielkiej Brytanii obie firmy postanowiły przenieść również na rynek polski. MoneyGram oferuje swoje usługi w ok. 600 (w Polsce i Wielkiej Brytanii) placówek, a do końca roku ma być to już łącznie 800 punktów.

- Znakomite wyniki współpracy na innych rynkach, skłoniły obie firmy do jej rozszerzenia na rynek polski, by dać naszym klientom możliwość skorzystania z usług finansowych podczas robienia zakupów – mówi Zbigniew Furmańczak, dyrektor Regionalny MoneyGram na Rynki Wschodzące.

Jednocześnie dodaje, że firma MoneyGram prowadzi obecnie rozmowy dotyczące wprowadzenia swoich usług ze wszystkimi największymi operatorami handlowymi, a także z większością banków w Polsce. - Będziemy nadal pracować nad rozszerzeniem sieci agentów w Polsce tak, by nasi klienci mieli dostęp do usług MoneyGram wszędzie gdzie tego potrzebują – wyjaśnia Zbigniew Furmańczak.

Wspólnie z firmą MoneyGram możemy zaproponować naszym klientom usługę międzynarodowych przekazów pieniężnych. Dzięki temu nasi klienci będą mogli przesyłać oraz odbierać środki od rodziny i przyjaciół w trakcie codziennych zakupów. Usługa jest dostępna w 73 największych hipermarketach Tesco już od początu lipca, jednak do końca roku liczba ta może wzrosnąć nawet do 160 sklepów na terenie całej Polski – tłumaczy Eric Tavoukdjian, Tesco CE Marketing Operations Director.

Polska jest uważana za „rynek odbiorcy”, co oznacza, że więcej przekazów pienieżnych jest nadawanych do naszego kraju niż się z niego wysyła. Jak pokazują dane Banku Światowego, w 2015 roku do Polski przesłano w sumie 7,5 mld USD, natomiast wysłano zagranicę ok. 1,6 mld USD. Najważniejsze korytarze przesyłu środków do Polski to Niemcy (2,2 mld USD), Wielka Brytania (1,2 mld USD), USA (0,9 mld USD) i Kanada (350 mln USD). Natomiast z Polski najwięcej transferów pieniężnych wysyłanych jest do Francji (324 mln USD) i Niemiec (296 mln USD). Bardzo szybko rosnącym rynkiem jest Ukraina, co ma związek z około 800 000 emigrantów mieszkających w Polsce, którzy w 2015 roku przesłali 233 mln USD do swoich rodaków w kraju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.