07.07.2016/15:27

Tesco zamknie siedem sklepów w Polsce

Sieć Tesco podjęła decyzję o zamknięciu siedmiu sklepów w Polsce. Portalowi wiadomoscihandlowe.pl udało się ustalić, że chodzi o placówki zlokalizowane w Brodnicy, Chorzowie (Floriańska), Dąbrowie Górniczej (Legionów Polskich), Gdańsku (Żylewicza), Legnicy (Piłsudskiego), Mysłowicach (Brończyka) oraz w Rzeszowie (Boniewskiego). Przestaną one funkcjonować 1 września br.

- Nieustannie analizujemy stan naszych operacji, aby być pewnym że osiągamy nasze cele biznesowe i możemy dostarczać wysokiej jakości usługi naszym klientom. Chcemy aby nasz biznes był silny, trwały i konkurencyjny - również w aspekcie zysków i kosztów. Po szczegółowej analizie, podjęliśmy decyzję o zamknięciu kilku sklepów typu convenience z powodów biznesowych - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Jakub Jaremko z biura prasowego Tesco Polska.

Jak wyczytać można na stronie internetowej NSZZ "Solidarność" w Tesco, związkowcy o planach brytyjskiej sieci dowiedzieli się pod koniec czerwca. Do "Solidarności" wpłynęło wtedy zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. Następnie, 5 lipca, doszło do spotkania związkowców z pracodawcą w tej sprawie.

- Podczas spotkania zostały przedstawione propozycje dotyczące dodatkowych rekompensat dla pracowników przez przedstawicieli pracodawcy oraz przez stronę związkową - podaje NSZZ "Solidarność", zaznaczając przy tym, że konsultacje ws. zwolnień nie zostały jeszcze zakończone. Kolejne spotkanie przewidziano na 15 lipca br. w Warszawie. Jakub Jaremko z Tesco Polska zapewnia w komentarzu udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl, że priorytetem sieci jest teraz wspieranie pracowników i zaoferowanie im alternatywnych stanowisk w sklepach Tesco w regionie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Tess 07.07.2016

    Totalna bzdura. Maja gdzies pracownikow. Hipokryci. Niech sie Tesco wynosi do Anglii. W koncu chcieli Brexit to niech sie wynosza

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.