14.01.2020/11:43

Tesco zamyka następny hipermarket, tym razem pod Warszawą

Tesco w Piastowie ma być zamknięte. 24 stycznia 2020 r. będzie ostatnim dniem sprzedaży w podwarszawskim hipermarkecie. Informacja umieszczona na drzwiach sklepu zachęca klientów sieci do odwiedzin innych czterech marketów działających jeszcze w Warszawie.

O planach zamknięcia hipermarketu Tesco w Piastowie brytyjska sieć informowała już latem. Po akcji wyprzedażowej ograniczono powierzchnię sprzedaży w markecie, zastawiając część sklepu regałami. Teraz działalność sklepu ma być ostatecznie zakończona.

Na razie niewiele wiadomo, jakie ma być przeznaczenie obiektu po hipermarkecie. Okoliczni mieszkańcy mówią o Castoramie lub budowie kolejnego osiedla. Spółce Tesco Polska nie udało się sprzedać obiektu ani Kauflandowi, ani Leroy Merlin. 

Kaufland buduje w Piastowie swój hipermarket. Zgodnie z umową z podwykonawcą, firmą Pekabex Bet, Kaufland ma odebrać budynek pod koniec lutego 2020 r. 

Alternatywą dla klientów piastowskiego Tesco mają być sklepy przy ulicach Połczyńskiej, Górczewskiej, KEN i Fieldorfa, jednak wszystkie oddalone są o co najmniej o klika kilometrów od likwidowanego marketu. W Piastowie i okolicach prężnie funkcjonują dyskonty spożywcze. Kaufland będzie największym sklepem w okolicy i to on oprócz Lidla i Biedronki przyciągnie dotychczasowych klientów Tesco.
 

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • ABBA 15.01.2020

    Tesco Gocław też się zamyka niby kaufland ma być ale jeszcze zgody UOKiK nie ma ciekawe ile jeszcze pociągnie

  • AW 14.01.2020

    To wszystko wina antybrytyjskiej dyrekcji Biedronki!!!!

  • Ryba 14.01.2020

    Pomijam błędy biznesowe. Ale nawet nie potrafię sobie wyobrazić ile warte są tereny należące do tesco. Koszty ich utrzymania też są ogromne. Po jakiej szkole są menadżerowie, którzy tak trwonią nieswoją kasę?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.