14.01.2021/09:55

Tesco zwiększa sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Sieć Tesco podała wyniki za III kw. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii utrzymała się ze wzrostem „like for like” na poziomie o 6,7 proc., przyspieszając o 8,1 proc. w okresie wokół świąt Bożego Narodzenia (operator definiuje go jako okres od 28 listopada do 9 stycznia 2021 r.). Sieć podkreśla w komunikacie, że udało się jej poprawić wskaźniki we wszystkich obszarach działalności.

W okresie 19 tygodni uwzględniających zarówno trzeci kwartał roku fiskalnego, jak i okres świąteczny, przychody ze sprzedaży Tesco w UK ukształtowały się na poziomie 18,2 mld funtów. Sprzedaż wzrosła we wszystkich formatach, kanałach i kategoriach. Szczególnie wyraźny był wzrost sprzedaży online, który wyniósł ponad 80 proc., co oznacza prawie 1 mld funtów dodatkowej sprzedaży.

„Liczba zamówień po świętach nadal rosła, a w zeszłym tygodniu przekroczyliśmy nasze rekordy zarówno w zakresie dostaw do domu, jak i „kliknij i odbierz”. Przyciągnęliśmy prawie 100 tys. nowych abonentów Delivery Saver – jest ich teraz ponad 680 tys. Sprzedaż w dużych sklepach również wzrosła silnie, ponieważ klienci preferowali większe i rzadsze zakupy” – czytamy w oświadczeniu Tesco.

Wyniki sprzedaży w Wielkiej Brytanii w okresie świątecznym były napędzane przez żywność. O 14 proc. wzrosła sprzedaż produktów pod marką własną Finest. Sieć przeprowadziła szereg promocji, w tym na ofertę 5 warzyw, potrawy na przyjęcie „3 za 2” i 25 proc. zniżką na ponad 6 butelek wina. „Zwiększyliśmy gamę produktów „wolnych od…”, wegańskich i wegetariańskich. Znacznie wzrosła sprzedaż produktów roślinnych, w tym o ponad 90 proc. w asortymencie marki Plant Chef w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie” – wskazują przedstawiciele sieci.

Sprzedaż towarów ogólnych wzrosła o 4 proc., głównie dzięki dobrym obrotom w kategoriach zabawek, artykułów domowych i elektrycznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także