29.03.2021/13:37

Tesco zwolni 1200 osób w Polsce. Sieć likwiduje biura, zamyka i zmniejsza sklepy. To prawdziwy koniec!

Sieć Tesco Polska rozpoczęła restrukturyzację struktur administracyjnych i wybranych sklepów. W sumie zwolnionych zostanie ponad 1200 osób. To początek przygotowań do integracji brytyjskiej sieci z jego nowym duńskim właścicielem, firmą Netto Polska.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • FanMazgaja. 03.04.2021

  Biedronka i delikatesowe produkty..Dejta ludzie spokój nigdy nie byliście w sklepie z lepszym żarciem i alkoholami za granicą?

 • FanMazgaja. 03.04.2021

  Biedronka i delikatesowe produkty..Dejta ludzie spokój nigdy nie byliście w sklepie z lepszym żarciem i alkoholami za granicą?

 • uważam tak samo lub podobnie 30.03.2021

  Ja również jak były tutaj wszelkie informacje na lubianym portalu Wiadomości Handlowe pl > uznałem że wszelkie informacje na temat przejęcia/zakupu wielu dóbr od upadłego u nas niestety Tesco przez Netto nic za bardzo nie zmieni, że będzie lepiej lub zagrożą dyskontom jak Super Aldi, nadal dobry Lidl lub słabej Biedronce. Netto nic ciekawego nie ma w sobie od siebie aby w jakimś stopniu przyciągać nowych klientów - byłem też w tym sklepie - niczym mnie nawet w najmniejszym stopniu nie zaskoczył pozytywnie, po prostu nic ciekawego - każdy konkurent lepszy nadal znacznie od Netto - nawet słaby moim zdaniem Carrefour. Zatem taka była akcja z tym co się wydarzyło/zapowiedzi od Netto - ale bardziej nic z tego chyba nie będzie, bardziej będą dokładać/w końcu tracić - konkurencja znacznie lepsza nawet jak słaba jakościowo/droga w zakupie Biedronka/Carrefour i jak dotąd najlepsze sklepy Aldi/Lidl/Auchan...

 • Hipermarket 30.03.2021

  Jak zlikwidują hipermarkety Tesco i zrobią jakieś dyskonty to już będzie dno! Tutaj potrzeba było hipermarketów z bogactwem produktów i przyjaznym wyglądem sklepu, tego już nie było w Tesco. Było mało i drogo,nawet stacje paliw z drogim paliwem przestarzałe ogli wygrać, a Biedronka 🐞 poszła do przodu chociaż jej nie lubiłem to teraz Tam zakupy bo więcej tam delikatesowych produktów niż w Tesco, bo tam jak za komuny a szkoda

 • Klient 30.03.2021

  Nie ma się nad czym rozczulać. Netto wbrew medialnym zaklęciom rynku w PL nie zawojuje. Nie liczba sklepów się liczy ale to co mogę w nich jako klient kupić i za ile a z tym czy się to komuś podoba czy nie jest gorzej niż kiepsko. Z resztą nie trzeba wielkiego wysiłku. Wystarczy choćby porównać gazetki promocyjne Duńczyków z tym co oferuje w danym tygodniu konkurencja, by wiedzieć że do Netto nie warto zaglądać, bo nie ma po co.

 • Maro 30.03.2021

  Netto jest do bani

 • Johnny 29.03.2021

  Kiedyś Tesco miało super asortyment i ceny. Specjalnie jechało się pół miasta na zakupy.

  W Netto byłem raz i powiem tylko tyle: dziwny sklep, asortyment, layouty, nie pasował do naszych reali.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także