22.05.2017/10:14

To będzie ciężki rok dla sadowników

Sadownicy szykują się na ciężki finansowo rok. W związku z mrozami, które zniszczyły część kwiatostanu jabłoni, eksperci mówią o stratach na polskim rynku sięgających nawet 75 proc. potencjalnych zbiorów – czytamy w Pulsie Biznesu.

Bart Lieseborghs z Belgian Lievefruit, który specjalizuje się w doradztwie technologicznym dla sadowników, mówi na łamach portalu Freshplaza.com, że bieżący rok jest katastrofalny. Jego zdaniem europejskie sady są kompletnie zniszczone. Podkreśla, że to pierwsza taka sytuacja od 50 lat. Inaczej ocenia sytuację Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, który na łamach Pulsu Biznesu wskazuje, że podobnie fatalna sytuacja była w sezonie 1986/87.

Wiadomo, że straty są ogromne, ale trudno oszacować ich dokładną wysokość. Jedni mówią, że w sadach coś się zregenerowało, inni, że jabłek nie będzie.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.