02.05.2020/15:49

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK: W razie potrzeby, będziemy regulować ceny

- Jeżeli porównamy sytuację z marca i kwietnia, to możemy zauważyć bardzo duże wahania cen - zwraca uwagę w programie Money. To Się Liczy Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Prezes UOKiK odniósł się w ten sposób do pytania, czy oprócz maseczek są jeszcze produkty, których ceny powinny być regulowane odgórnie. Pozwala na to choćby tzw. ustawa covidowa. W jego  opinii produktami narażonymi na wahania cen mogą być np. rękawiczki, które są i jeszcze długo będą potrzebne w wielkich ilościach. 

Prezes UOKiK podkreśla jednocześnie, że Urząd reaguje na bieżąco, więc nie da się wykluczyć, że z czasem regulowane będą również ceny niektórych artykułów żywnościowych. Jego zdaniem należałoby się zastanowić, czy można wpłynąć na te ceny podażowo, poprzez działania producentów. Zastrzega jednak, że  te ceny będą na bardzo wysokim poziomie to również istnieje pole, żeby do tego żeby wprowadzić odpowiednie regulacje wprowadzić.

Jego zdaniem, porównanie marca i kwietnia pokazuje, że wahania są duże - w marcu dużym problemem był radykalny wzrost cen mięsa, zwłaszcza drobiowego, ale obecnie nastąpiły spadki. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • igi 04.05.2020

    Niby fajny pan na zdjęciu, ale z głową słabo...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.