17.09.2018/07:35

Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska nt. zakazu handlu w niedziele: Dyskonty zabrały nam klientów w piątki i soboty

Mimo, że większość Żabek jest otwartych w niedziele, to sieć nie jest w stanie "odrobić" start wynikających z wprowadzenia zakazu handlu w niedziele - mówi Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska. Wszystko przez ostrą politykę dyskontów, które przejęły część klientów z piątków i sobót.

Jak tłumaczy Suchański, zdecydowana większość sklepów Żabka jest czynna w niedziele niehandlowe. To dzięki strukturze firmy, opartej na sklepach franczyzowych. Część z nich dodatkowo może zatrudniać pracowników - dzięki posiadaniu statusu "placówki pocztowej".

Mimo to zakaz handlu uderzył w wyniki firmy, tak jak w przypadku innych sieci handlowych. O ile w niedzielę sklepy Żabka cieszą się dużym zainteresowaniem, o tyle ten dzień nie jest w stanie "nadrobić" obrotów, które utracono w sobotę i niedzielę. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy Suchański podaje agresywną politykę promocyjną dyskontów. - Dyskonty bardzo mocno promują handel w piątki i soboty, co szczególnie mocno uderzyło przede wszystkim w mały handel i handel tradycyjny - powiedział.

Z drugiej strony na zakazie handlu skorzystała branża horeca. Suchański zastanawia się, co może się stać jesienią, kiedy niekorzystna pogoda zniechęci ludzi do wychodzenia z domu. - Możemy mieć prawdziwy problem z konsumpcją - dodał.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.