23.09.2020/14:46

Tomasz Suchański, prezes Żabki: Do końca roku zamierzamy otworzyć kolejnych 500 sklepów

- Pandemia nie zatrzymała nas na drodze dynamicznego rozwoju. Od stycznia tego roku otworzyliśmy pół tysiąca sklepów, a do końca 2020 roku zamierzamy otworzyć kolejnych 500 placówek w całej Polsce – mówi Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska.

Szef Żabki podkreśla, że zainteresowanie modelem biznesowym realizowanym przez jego firmę rośnie. – Tylko w lipcu br. do naszej sieci dołączyło ponad 180 nowych franczyzobiorców, którzy widząc potencjał formatu convenience, chcą prowadzić sklep Żabka – wskazuje Tomasz Suchański.

Lokalizacje sklepów to jeden z kluczowych aspektów wpływających na decyzje zakupowe klientów, dlatego Żabka prowadzi rozeznanie lokalizacji z dużym, często kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. - Poszukiwanie nowych lokalizacji wspierane jest dzięki sztucznej inteligencji, która przetwarzając olbrzymią liczbę danych, jest w stanie wskazać potencjał sprzedażowy danej lokalizacji. To oznacza, że sieć może lokować sklepy w niewielkich odległościach od siebie, zapewniając im rentowność. Wynika to ze szczegółowego badania przepływu klientów, rozwoju konkurencji czy potencjału zakupowego w sąsiedztwie. Dzięki takiemu podejściu już 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki - wskazuje sieć.

Żabka przekroczyła granicę 6,5 tys. sklepów we wrześniu. Na koniec lipca sieć Żabka liczyła 6388 sklepów, teraz udało się jej przekroczyć kolejną granicę. Sieć współpracuje już 4,9 tys. franczyzobiorcami, a codziennie odwiedza ją 2,2 mln klientów.

Przypomnijmy, że do symbolicznej granicy 6000 punktów handlowych Żabka zdołała dobić w grudniu minionego roku. W tym roku szybki rozwój numeryczny sieci jest kontynuowany i to pomimo trwającej pandemii.

Na koniec stycznia sieć Żabka liczyła 6072 sklepy, na koniec lutego 6125 sklepów, na koniec marca 6143 sklepy, na koniec kwietnia 6156 sklepów, a na koniec maja 6216 sklepów. Na koniec czerwca liczba sklepów kształtowała się na poziomie 6292 placówek.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także